Spójnia-Błękitni - zapowiedż

• autor: Jack07, 2011-09-15 11:01

Już w sobotę o 17.00 wielkie emocje w Strykowie. Zagramy z drużyną Błękitnych Wronki. W rozwinięciu opis tej obecnie jedynej seniorskiej drużyny w tym mieście.

Dodam że wcześniej juniorzy zmierzą się z drużyną UKS Puma Wielkopolska Komorniki. I tu uwaga: zmiana terminu - mecz odbędzie sie godzinę wcześniej o 13.00

Zapraszam do lektury i w sobotę na stadion przy ul. Bukowskiej w Strykowie. Na meczu rozprowadzany będzie program meczowy w którym m.in. aktualności i konkurs z nagrodami.

Początki klubu MKS Wronki sięgają roku 1921, kiedy to powstaje zespół o dźwięcznej nazwie KS Wrona Wronki. Nazwa klubu ewaluowała zresztą na przestrzeni lat, a co ciekawe przez 4 lata (1953-56) klub nazywał się ... Spójnia Wronki. Od 1959 roku przyjęto nazwę Błękitni i pod tą nazwą klub rozgrywał swe mecze w różnych niższych klasach rozgrywkowych na stadionie przy ulicy Leśnej we Wronkach. Jako ważny element historii we Wronkach jest fakt iż w 1967 roku trenerem Błękitnych był legendarny piłkarz poznańskiego Lecha oraz Warty – Henryk Czapczyk. Przełom nastąpił w roku 1992 kiedy to Błękitni połączyli się z drużyną FK Wromet Wronki – powstała wówczas Amica Wronki, która jak wiemy przez niemal 15 lat była jedną z wiodących piłkarskich ekip naszego kraju. W 2007 roku główny sponsor wronieckiego klubu holding Amica postanowił zainwestować w poznańskiego Lecha i futbol we Wronkach przestał istnieć. Na krótko jednak, bowiem w 2007 roku działacze wskrzesili klub ponownie pod nazwą Błękitni Wronki. Obecnie klub ten jest jedynym teamem w mieście w którym istnieje drużyna seniorska. Obok Błękitnych jest nadal Amica, ale w tym drugim klubie szkoli się już tylko młodzież począwszy od juniora starszego do najmłodszych drużyn dziecięcych. Błękitni rozgrywają swe mecze na boisku w Popowie.

Po reaktywacji w 2007 roku drużyna z Wronek rozpoczęła ligowe zmagania od gry w B Klasie, którą wygrała bez jakiejkolwiek porażki. Kolejny sezon to gra w A Klasie i znów miejsce 1. Zeszły sezon w Klasie Okręgowej to miejsce 10 w końcowym rozrachunku, a w tym sezonie ma już być tylko lepiej.

Przed tym sezonem Wronki dokonały kilka znaczących wzmocnień, począwszy od Senegalczyka Julesa Sambou (z Polonii Środa), przez pomocników Tomasza Paula (Sparta Szamotuły), Łukasza Kowalskiego (z Lecha Poznań) po króla strzelców minionego sezonu w IV lidze – Przemysława Szałę (Sparta Szamotuły). Ci gracze uzupełnili trzon drużyny, w którym prym wiodą wychowankowie dobrej szkoły juniorskiej Amiki Wronki – bramkarz Maciej Disterheft, obrońcy Fabian Myszkowski, Maciej Stachowiak czy najbardziej znany z tego grona pomocnik Przemysław Małecki (prywatnie szwagier Dariusza Dudki) który występował m.in. 2 sezony w Warcie Poznań. Trenerem drużyny został Sławomir Dyzert.

Odnowiona drużyna spisuje się na razie przyzwoicie i po 4 kolejkach odnotowała 2 zwycięstwa (z Hurganem Łomnica i Obrą Zbąszyń), 1 remis (z Przyprostynią) i porażkę (z faworyzowanym Świtem Piotrowo). Mecz w Strykowie będzie czwartym wyjazdowym meczem wronieckiej ekipy w tym sezonie. Nasz klub spisuje się na razie całkiem przyzwoicie i na pewno jest szansa na stawienie czoła faworyzowanemu rywalowi. Jeżeli zaprezentujemy te cechy które charakteryzują naszą drużynę, to możemy być pewni ze obejrzymy emocjonujący pojedynek. Oby z pozytywnym efektem końcowym.

autor: ~kibic 2011-09-17 19:17:40

avatar A-klasa dla Was.6-1 do tyłu to wstyd.