Przed meczem z Huraganem

• autor: Jack07, 2012-04-13 21:01

Bardzo źle rozpoczął się dla Spójni kolejny ligowy weekend. Orliki naszego klubu zostały rozgromione w Opalenicy przez rówieśników z miejscowego Promienia. Wynik 21:1 (honorowa bramka Kacpra Bałuszka). To najwyższa w historii porażka naszych Orlików w meczach ligowych.

Jutro w Strykowie dwa spotkania - o 14.00 juniorzy Spójni (przegrali 0:8 w pierwszym swoim meczu w Rakoniewicach z Sokołem) podejmują NKS Niepruszewo, a o 17.00 na boisko wybiegną seniorzy którzy podejmą przedostatnią drużynę ligowej tabeli - Huragan Łomnica. Na meczu rozprowadzany będzie program meczowy (w nim m.in. konkurs z nagrodami, tabele, terminarz, kadra). W rozwinięciu zapowiedź meczu.

Nasz sobotni rywal to absolutny beniaminek tej klasy rozgrywkowej i co tu dużo mówić drużyna aktualnie przez specjalistów wymieniana jako jeden z głównych kandydatów do spadku z Okręgówki. Dokonania drużyny, która wraz ze Spójnią uzyskała awans do 6 ligi, nie powalają. Dość powiedzieć że drużyna ta 6 z 10 punktów uzyskała poprzez walkowery – co najciekawsze obydwa z NKS Niepruszewo – w pierwszym przypadku za udział nieuprawnionego zawodnika w drużynie rywala, a za drugim razem za sprawą skandalicznego zachowania kibica z Niepruszewa który wtargnął na murawę i uderzył zawodnika Huragana, za co drużyna z Łomnicy dostała 3 punkty walkowerem. Poza pozaregulaminowymi punktami Łomnica zaledwie raz wygrała i raz zremisowała, co trochę dziwi w kontekście tego jak ta drużyna prezentowała się choćby sezon temu. Przypomnę tylko kulisy sensacyjnych rozstrzygnięć z końca tamtego sezonu. Po ich zakończeniu Huragan Łomnica zajął pierwsze miejsce w tabeli A-Klasy i wydawało się że już cieszy się z awansu (przede wszystkim dzięki wygranej 3:0 w przedostatnim meczu sezonu w Strykowie). Jednak niechlujstwo działaczy z Łomnicy sprawiło że niedopilnowali przymusowej pauzy jednego ze swoich graczy w meczu w Strykowie i dzięki walkowerowi to my cieszyliśmy się latem z awansu, a Łomnica musiała się o niego bić w barażach będących trójmeczem, które wygrała. Tak przebojowy sezon pozwalał mieć podstawy do twierdzeń że to Łomnica może sobie lepiej poradzić z rzeczywistością Okręgówki, jednak na szczęście dla nas jest zupełnie odwrotnie i to my znajdujemy się w nieporównanie lepszej sytuacji. Sobotni mecz jest jednakże niezwykle ważny. Ewentualna wygrana pozwoliłaby naszej drużynie zachować pełen komfort jeżeli chodzi o dokończenie rozgrywek na bezpiecznej pozycji. Dlatego też przed własną publicznością liczymy na jakże dla nas ważne 3 punkty. Gwoli przypomnienia Huragan Łomnica założony został w połowie lat 70-tych XX wieku, ale dopiero w 1993 roku udało się stworzyć drużynę z prawdziwego zdarzenia. Huragan zaczął grę w Klasie C, a później już regularnie w Klasie B, skąd w 2008 roku po zajęciu miejsca 2 (za NKS Niepruszewo) udało się po raz pierwszy w historii awansować do klasy A, gdzie grał 3 sezony, po czym nastąpił wspomniany awans do Okręgówki wraz ze Spójnią.

Cechą charakterystyczną naszego rywala była zawsze duża ilość traconych goli. W Okręgówce gorsi pod tym względem są tylko rywale z Niepruszewa. Ponadto drużyna która zawsze słynęła z niezwykle ofensywnego stylu gry i zdobywania dużej ilości goli, całkowicie zawodzi w tych rozgrywkach także i pod tym względem. 11 zdobytych goli to zdecydowanie najgorszy bilans spośród wszystkich ekip, a nie zapominajmy że 6 z tych goli została przyznana przy zielonym stoliku, co świadczy o dużej zapaści w przedniej formacji klubu z Łomnicy. Jeżeli chodzi o bilans spotkań bezpośrednich między obydwoma klubami to jak dotąd notujemy idealny remis – 3 mecze wygrała Spójnia a trzy Huragan. Jak będzie w sobotnie popołudnie? Zapraszamy na stadion.