OBRA ZBĄSZYŃ - SPÓJNIA STRYKOWO - 6:1 (1:0)

Bramka: Bartek Urbaniak 86'

Więcej w rozwinięciu. Fotorelacja ze spotkania na stronach internetowych Zbąszyń Nasze Miasto

Młodzicy: Spójnia Strykowo - UKS Canarinhos Skórzewo - 0 :15

Spójnia: Marcin Skrzypczak - Kamil Kaczmarek (21' Krzysztof Kaczmarek), Marcin Korbas, Damian Kurkowiak, Michał Kuźniarek (62' Łukasz Bąkowski) - Piotr Majorczyk (54' Bartek Urbaniak), Krystian Kurkowiak, Łukasz Rajewicz, Dawid Pogorzelczyk (66' Sebastian Wolny), Grzegorz Hojan - Maciej Urbaniak .

8’ Pierwszy strzał z dystansu Obry, broni Marcin Skrzypczak

16’ Strzał z rzutu wolnego Piotr Majorczyk ale broni bramkarz. Było groźnie.

20’ Kolejny celny strzał gospodarzy. Broni Marcin Skrzypczak

21’ Kontuzja Kamila Kaczmarka

25’ Strzał Łukasza Rajewicza z dystansu. Broni bramkarz Obry

28’ 1:0. Akcja lewą stroną przeprowadzona przez Obrę, dogranie do napastnika i ten nie ma kłopotów z umieszczeniem jej w siatce.

35’ Celny strzał Obry z dystansu

47’ 2:0. Akcja Spójni nieskuteczna, po niej kontra gospodarzy i tracimy drugiego gola.

56’ 3:0. Błąd obrony Spójni. Celny strzał z obrębu pola karnego.

65’ Rzut wolny Łukasza Rajewicza. Piłka trafia do Łukasza Bąkowskiego który strzela w słupek, dobitka Bartka Urbaniaka niecelna.

66’ Strzał Macieja Urbaniaka nad bramką

72’ 4:0. Zamieszanie pod naszą bramką i kolejny prezent dla gospodarzy

78’ Dobry strzał Sebastiana Wolnego

84’ 5:0. Niedokładne wybicie piłki, ta trafia pod nogi gracza Obry i ten celnie przymierza.

86’ 5:1. Bartek Urbaniak uderza niezbyt mocno po czym piłka wpada do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

88’ Kolejna szybka akcja gospodarzy prawą stroną i napastnik Obry dokańcza dzieła zniszczenia

Spójnia na kolanach. Niewytłumaczalne

• Komentarzy [26]
  • czytano: [1466]

autor: ~anonim 2012-09-15 18:22:55

avatar wow........ co sie stalo ????

autor: ~Obserwator 2012-09-15 18:38:35

avatar Po skladzie widze ze nie bylo paru podstawowych zawodnikow Lukasza Tomka Mateusza ci dwaj ostatni w ostatnim meczu czytajac komentarz z meczu szczegolnie blyszczeli wiedz tym bardziej szkoda cieszy powrot Bartka to bedzie duze wzmocnienie ale mimo to widac ze bez paru doswiadczonych zawodnikow zespol nie funkcjonuje juz tak ale to i tak nie tlumaczy tak wysokiej porazki gdyby nie gral jeszcze Ł.Rajewicz to strach myslec co by to bylo......WNISEK NASOWA SIE JEDEN W DRUZYNIE BRAKUJE DOSWIADCZONYCH ZAWODNIKOW

autor: toorss 2012-09-15 19:38:09

Profil toorss w Futbolowo wiem panowie ze zajebalem pare bramek i przy najbliższej okazji bd probwal zwalczyc moje bledy z tego meczu

autor: ~Hahahha 2012-09-15 23:05:59

avatar Ale cieniasy :) Obra też nie zagrała w najmocniejszym składzie Pozdrawiam

autor: ~anonim 2012-09-16 00:58:13

avatar ja najsłabszy bramkarz

autor: ~maciej_urban 2012-09-16 01:50:51

avatar widze ze kolejne bardzo modre, inteligentne wypowiedzi...

autor: ~es 2012-09-16 09:39:04

avatar rozwin maciej wypowiedz o co ci chodzi bo sam tez nic nie wnosisz. W ogole to po takiej porazce to wam powinno byc wstyd. Wiecej pokory

autor: ~maciej_urban 2012-09-16 12:44:59

avatar bardzo prosze: z tego co widze to wszyscy sa madrzy atrzacz boku i nic nie robiac zeby bylo lepiej... gramy jak umiemy i gorszy mecz czasem tez sie zdaza co nie oznacza ze wszyscy od razu musza wpisywac te bezsensowne komentarze (zakladam ze i tak wiekszosc nie jest ze Strykowa)

autor: ~maciej_urban 2012-09-16 12:48:32

avatar wszyscy sie wypowiadaja jak i co jestw naszym klubie tak naprawde G. o tymwiedzac ale wszyscy wszystko by lepiej zrobili, wszyscy wszystko wiedza, grali w najlepszych klubach na swiecie dzieki czemu maja prawo nas krytykowac za kazdy blad...bardzo serecznie zapraszamyna treningi: przyjdzcie pokazcie co umiecie i powiedzcie nam w twarz wszystko co robimy zle

autor: ~Weteran 2012-09-16 13:19:18

avatar W siermiężnych i dyktatorskich czasach p. Marka Urbaniaka ludzie w klubie mieli w dupie czy przegrają 0:6 czy 0:8. Wtedy albo sędzia był be, albo zawodnicy słyszeli że sa beznadziejni. Teraz mi się wydaje ze ludzie rzadzacy klubem bardziej się przejmują i przeżywają niepowodzenia. Zawodnicy też są bardziej zaangażowani i zżyci z klubem. I dobrze. Niech kolejne niepowodzenia was cementują a nie rozbijaja. A że inni z zewnątrz ktorzy cieszą się z niepowodzen niech sobie wypisują co chcą. Ich problem. Ważne by w samej drużynie taka lekcja dała motywację do dalszej ciężkiej pracy. Za darmo miejsca w okręgówce nie dostaliście a to oznacza że niemało potraficie.

autor: ~huragn 2012-09-16 20:35:22

avatar Jak nie za darmo?? Zapomniałeś jak było?? Dostaliście okęgówkę w prezencie od huraganu:)

autor: pirenezo 2012-09-16 21:10:33

Profil pirenezo w Futbolowo A czyja to wina że nieuprawnionego zawodnika wpuściliście? Na pewno nie nasza. A czy zasłużyliśmy na okręgówkę to pokazał zeszły sezon. Apropo meczu z Obrą nie ma co się załamywać zdarzają się takie mecze w których nic nie wychodzi, trzeba jak najszybciej o nim zapomnieć i za tydzień powalczyć o wygranie,głowy do góry chłopaki

autor: ~optymista 2012-09-16 22:07:02

avatar hej pierwsza polowa z gry byla remisowa, spojnia miala swaja szanse, szkoda ze sie nie udalo. ogolnie wynik dla obry duzo lepszy niz gra, na szczescie to kolejny sezon w ktorym prawdopodobnie bledy beda wybaczone, takze nic tylko sie uczyc...

autor: ~pretos 2012-09-17 19:26:48

avatar bez przesady, wynik również mógł być wyższy. Wyszliśmy na boisko z przekonaniem, że jak rok temu wygraliśmy u nich, to teraz też się uda. Tylko że wtedy mielismy więcej szczęścia jak teraz. Też Obra była zespołem lepszym ale nie mieli szczęścia i przegrali. Teraz po prostu odkuli się za zeszłoroczną porażkę. I tyle

autor: ~anonim 2012-09-17 22:06:26

avatar Do pretosa-ciesz sie tym ze Obra jeszcze jest w dobrej formie i po wzmocnieniu druzyny,bo przyjdzie taki czas kiedy to SPUJNIA zablysnie na boiskach okregowki,a wam przyjdzie schodzic z opuszczona glowa....,,Bo wszystko co dobre ,kiedys sie konczy''.

autor: ~speedy 2012-09-17 22:07:29

avatar ~pretos, nie wydaje mi się, że mógł byc wyzszy, bo to my niewykorzystalismy naszych sytuacji, a oni wykorzystali aż za dużo naszych prezentów.

autor: ~~strykowianin 2012-09-17 22:09:59

avatar Nie ma co narzekać i wybrzydzać lub kłócić o realia zeszłorocznego awansu klubu tylko patrzeć w przyszłość. Takich meczy może Spójnia zagrać jeszcze wiele mając w sładzie połowe zawodników poniżej, jak się nie mylę, wieku młodzieżowca ( 21 lat). Szkoda tylko, że po przegranych meczach tylu nagle znalazło się fachowców na tym forum. Wiem że krytyka nic nie kosztuje i daje co niektórym upust swojej frustracji. Należy po takich meczach krytykować , a nie obrażać czy wyśmiewać, bo moim zdaniem krytyka powinna być konstruktywna i merytoryczna. Dlatego nie będąc na meczu i tylko słysząc z opowiadań innych obserwatorów tego spotkania mogę tylko podpowiedzieć trenerowi i drużynie aby następnym meczu pokazali maksimum swoich możliwości piłkarskich.

autor: ~Maniek 2012-09-17 22:23:52

avatar Tak Strykowianin, krytyka powinna być konstruktywna i merytoryczna a jakie powinny być podpowiedzi? Chyba też takie. A co słyszymy od ciebie? Pokażcie maksimum piłkarskich możliwości. Nie oni tego w Zbąszyniu nie chcieli. W ogóle nie chcą tego w żadnym meczu ktory przegrywaja. Taka rada to jakby powiedzieć pijakowi wypij do dna albo strażakowi lej wodę aż skończy się fajczyć. To taka oczywista oczywistość jakby Kwachu powiedział. Chłopaki zawsze zostawiają serducho tylko nie zawsze im wyjdzie.

autor: ~speedy 2012-09-17 22:38:34

avatar na tym poziomie i przy tej intensywności treningów oraz frekwencji na treningach, na wynik ma wpływ bardzo wiele czynników... nie jesteśmy druzyna, ktora zarabia duże pieniądze za grę i całe swoje życie podporządkowuje drużynie... dużo zawodników pracuje i nie ma czasu na 2 treningi w tygodniu, wielu z nich też z powodu pracy nie może dotrzeć zawsze na mecz, więc jest jak jest. Trzeba uszanować to, że nie zawsze jesteśmy w pełnej dyspozycji i z tego powodu zdażają sie czeste błedy na boisku... mimop to uważam, że nie powinnismy przegrać aż tyle.

autor: ~~~strykowianin 2012-09-17 23:42:30

avatar Do Mańka - serducho to nie wg mnie maksimum możliwości piłkarskich i nie chce się przepychać obrazowymi porównaniami aby udowodnić kto ma racje. Myślę że jak Ktoś wychodzi na mecz to z założenia zostawia na nim serducho oraz pozostałe cechy wolincjonalne. Mnie w tej skróconej podpowiedzi bardziej chodziło o o możliwości techniczne i taktyczne zespołu (dyscypilnie gry - choć fachowcem nie jestem), bo z opowieści które słyszałem wiem,że bramki padały właśnie po takich błędach. Na koniec mały pstryczek - jak się do kogoś zwracasz bezpośrednio to grzecznościowo wypadało by z dużej litery - taka mała oczywistość oczywista. Pozdrowienia dla Mańka!
Ps. Czekam na podpowiedzi od Ciebie dla zespołu.

autor: ~Maniek 2012-09-18 00:46:46

avatar Przepraszam jeśli uraziłem z tej małej litery, zrobiłem to niechcący. Chciałbym by Spójnia grała tak: w strefie obrony gra bezpieczna, w strefie pomocy dokładnie, a w strefie ataku kreatywnie.
Bramkarz czyli Skrzypa powinien starać się podczas naszego ataku grać na 15-25 metrze od swojej bramki, odważnymi starać się wyjść do dośrodkowań i poza pole karne, stosować długie podania pozwalające na szybki atak.
Boczni obrońcy (Kamil, Rambo) wychodzić w przód i stwarzać przewagę liczebną na skrzydłach, pracować nad parametrami wydolnościowymi plus silne dośrodkowanie
Środkowi obrońcy (Bąk, Damian, Marcin) powinni pracować nad dokładnymi podaniami by rozpocząć groźny atak bo oni kreują atak od tyłu, współpracować ze sobą, czytać grę, dobrze grać głową.

autor: ~Maniek 2012-09-18 00:48:34

avatar Pomocnicy (Łukasz, Tomek i inni) powinni ściśle ze sobą współpracować i asekurować, starać się posyłać długie krosowe piłki na skrzydła i prostopadłe między obrońców, pokazywać wytrzymałość i szybkość, doskonalić się w odbiorze
Pracować nad techniką, starć się grać kombinacyjnie, mieć dobry drybling i strzał
Boczni pomocnicy powinni starć się schodzić do środka, by tworzyć przestrzeń dla włączających się do akcji bocznych obrońców, wbiegać w korytarze pomiędzy obrońcami przeciwnika na prostopadłe zagrania a przy obronie pokryc
przestrzeń między środkowymi i bocznymi obrońcami plus podnosić poziom przygotowania szybkościowego, drybling, szybkość działania z piłką, silny precyzyjny strzał i dośrodkowania plus sytuacje 1x1

autor: ~Maniek 2012-09-18 00:50:04

avatar Napastnicy powinni szukać korytarzy między obrońcami by w nie wbiegać
i stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika, po stracie piłki są pierwszymi od których zaczyna się obrona. Plus gra ciałem, drybling, przyjęcie piłki, strzał z obu nóg, umiejętność gry plecami do bramki.
Cała druzyna powinna pracować nad tworzeniem głębi, (uwolnić się z krycia i utworzyć z prowadzącym piłkę trójkąt), skracać pole gry i wiele innych
Moim zdaniem praca i jeszcze raz praca nad tymi elementami da efekt

autor: ~speedy 2012-09-18 08:16:34

avatar ~do Mańka... to jest taktyka na zdobycie Ligi Mistrzów, czy co? tak powinno być, ale tak nie jest nawet w ekstraklasie...

autor: ~maciej_urban 2012-09-18 15:37:46

avatar chybatak :) co nie oznacza ze nie ma racji :)

autor: ~~normalny 2012-09-18 17:34:35

avatar ~do Mańka szkoda że tak póżno przedstawiłeś Swoją koncepcje gry zespołu dla poszczególnych zawodników, bo pan prezes Lato wziąłby na pewno Twoją osobe jako kandydata na trenera naszej kadry. Tak naprawdę ta analiza polepszenia gry Spójni bardzo rzeczowa i trafna, lecz trochę nierealna na warunki i możliwości treningowe zespołów okręgowych, niedawno A-klasowe - patrz nasza wspaniała i porywająca EKSTRAklasa. Ja podzielam trochę bardziej Twojego współfachowca (strykowianin), że należy w grę włożyć serducho i cechy wolincjonalne oraz doskonalić na treningach umiejętności techniczno-taktyczne, bo jest w tej drużynie duży potencjał młodzieży i zawodnikow doswiadczonych. Dobrze jakby trener skserował Twoje uwagi co do gry zespołu.