SPÓJNIA STRYKOWO - MAWIT LWÓWEK - 1:1 (0:0)

Bramka: Sebastian Wolny 89'

Opis + filmy w rozwinięciu

Spójnia: Paweł Stramol - Michał Kuźniarek, Krzysztof Kaczmarek (78' Krystian Kurkowiak), Damian Kurkowiak, Sebastian Rajewicz - Piotr Majorczyk (90' Arkadiusz Szczygielski), Łukasz Rajewicz, Tomasz Pacygon (81' Maciej Urbaniak), Grzegorz Hojan - Bartek Urbaniak, Sebastian Wolny.

Emocjonującym meczem z trzymającą do końca w napięciu końcówką uraczyli kibiców gracze obydwu drużyn w sobotnie popołudnie na gościnnym obiekcie LZS-u we Wronczynie. Goście przyjechali na ten mecz pewni swego, myśląc że jak się ma ambicje awansu do wyższej ligi, to trzy punkty tak czy siak wpadną na ich konto. Przebieg meczu szczególnie w drugiej połowie zdawał się na to wskazywać, lecz ambitna, uparta i konsekwentna gra zawodników Spójni doprowadziła  w końcówce do szczęśliwego finału.  W szeregach gości widać było presję, parcie na wynik i nerwowość w ich poczynaniach gdy wynik nie był dla nich do końca pewny. A boisko zweryfikowało że mieć ambicje a przekuć je w czyn na boisku to dwie różne sprawy. Poza tym jak futbol jest piękny i nieprzewidywalny pokazała druga połowa kiedy to mecz który ewidentnie układał się dobrze dla gości zniweczyła jedna sytuacja która zaważyła na losach tego spotkania. Ale po kolei.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście którzy w 7 minucie meczu byli bliscy wyjścia na prowadzenie, jednak uderzenie ich gracza minimalnie minęło słupek bramki Pawła Stramola.  W 15 minucie kolejny strzał z rzutu wolnego egzekwowanego przez gości był już celny, lecz na posterunku był nasz bramkarz. Goście w pierwszej połowie jak na kandydata do awansu niczym specjalnym (poza podważaniem niemal każdej decyzji sędziego i ich komentowaniem) się nie wyróżnili. Spójnia grała uważnie w defensywie i starała się szukać swych szans w kontratakach. Po jednym z nich w 26 minucie nasi gracze wywalczyli rzut rożny z którego chwilę potem gola zdobył Bartek Urbaniak lecz ku zdziwieniu niemal wszystkich dopatrzył się on zagrania ręką i gola nie uznał. Na filmie wyraźnie widać że Bartek uczynił to klatką piersiową a jedynie podniesione w górę ręce kazały zasłoniętemu sędziemu podjąć taką a nie inną decyzję. Co robił w tym czasie liniowy, do tej pory specjalna komisja śledcza dojść nie może. W 39 minucie Bartek ponownie próbował szczęścia po zagraniu z rzutu rożnego, lecz tym razem piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Lwówka. Goście z Mawitu mimo iż prowadzili grę to w ataku grali strasznie niedokładnie i w pierwszej odsłonie już praktycznie poważniej nie zagrozili bramce Pawła. Po zmianie stron mecz szybko ułożył się po myśli graczy z Lwówka. W 48 minucie strata piłki w środku pola i jedno dokładne prostopadłe zagranie do gracza Mawitu sprawiło że nie miał on kłopotów z pokonaniem naszego bramkarza i goście objęli na dzień dobry w drugiej połowie prowadzenie. W 54 minucie kolejna składna akcja gości i po uderzeniu głową Paweł instynktownie odbił piłkę zmierzającą do siatki. W 73 minucie miało miejsce kluczowe dla losów meczu zdarzenie - wychodzącego na czystą pozycję Grzegorza Hojana przed linią pola karnego sfaulował spóźniony z interwencją bramkarz i ujrzał on za to zagranie czerwony kartonik. Po trwających 5 minut roszadach ze zmianą bramkarza do piłki podszedł Sebastian Wolny który z 17 metrów trafił piłką w spojenie słupka i poprzeczki, a dobitkę pewnie wyłapał rezerwowy bramkarz gości. Grający z przewagą jednego gracza Spójnia osiągnęła dużą przewagę dążąc do zdobycia choćby wyrównującego gola. Udało się to w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kiedy to piłkę w polu karnym otrzymał Sebastian Wolny i strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania. W trwającym 6 minut czasie doliczonym obydwie drużyny dążyły do końcowego rozstrzygnięcia wyniku na swoją korzyść, lecz żadnej ze stron już klarownej sytuacji stworzyć się nie udało. Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji (szczególnie w drugiej połowie meczu) Spójnia urwała cenne punkty kandydatowi do awansu. A boiskowe decyzje sędziego szczególnie z pierwszej części meczu niech oceni obserwator który oglądał ten mecz z trybun. Dziękujemy Panowie za walkę i upór do samego końca. Za tydzień w wyjazdowym meczu z ostatnim w tabeli NKS-em Niepruszewo liczymy na kolejne punkty.