Analiza przed końcem sezonu

• autor: Jack07, 2013-06-09 18:14

Kończy się rywalizacja w Klasie Okręgowej i znamy już większość rozstrzygnięć. Największe szanse na bezpośredni awans do IV ligi ma drużyna Płomienia Przyprostynia mimo ze w ostatniej kolejce przegrała pierwszy mecz w sezonie. Przed ostatnią serią spotkań Płomień ma 2 punkty przewagi nad Błękitnymi Wronki i jeśli w ostatniej serii zdobędzie na własnym boisku choćby punkt z niewalczącym już o nic Mawitem Lwówek to awansuje. Porażka Płomienia oznaczać będzie najprawdopodobniej bezpośredni awans Błękitnych (o ile wygrają w Sierakowie z Wartą). Drużyna która zajmie 2 miejsce rozegra baraż o IV ligę z Kotwicą Kórnik która w grupie Wschodniej zajęła 2 miejsce. Z dwóch grup awansują zatem 3 drużyny (Huragan Pobiedziska z grupy Wschodniej już awansował), natomiast najprawdopodobniej z IV spadną Noteć Czarnków, Wełna Skoki i najprawdopodobniej Leśnik Margonin a więc wszystkie trzy drużyny zasilą pilską Okręgówkę, co oznacza że do poznańskiej nie spadnie żadna. Co to oznacza jeśli chodzi o miejsca spadkowe w Okręgówce. Z A Klasy awansują 4 drużyny, więc aby był zachowany warunek że w Okręgówce po awansach i spadkach musi w niej grać 28 zespołów to oznacza że z obu grup Okręgówki spada jedna drużyna (najprawdopodobniej bo nigdy do końca nie wiadomo co postanowi WZPN). Więc czy będzie to NKS Niepruszewo czy też Concordia Murowana Goślina? Baraż?

Jeżeli chodzi o miejsce naszej drużyny to przed ostatnią kolejką jesteśmy na miejscu 11. Gramy z przedostatnią Rakietą Głuponie na wyjeździe. Warto sięgnąć po 3 punkty. Nasi bezpośredni rywale a więc Patria (gra u siebie z Kłosem Gałowo) i Sokół Rakoniewice (u siebie z Obrą Zbąszyń) mają dużą szansę na wygrane. Jeśli wygramy, a Sokół choćby zremisuje (niezależnie od wyniku Patrii) to będziemy na miejscu 10. Warto o tą lokatę powalczyć.

Z A-Klasy do Okręgówki awans uzyskują Lipno Stęszew (gratulujemy sąsiadom zza miedzy bezdyskusyjnego i zasłużonego awansu – to będą derby w przyszłym sezonie), Suchary Suchy Las oraz Pelikan Niechanowo. Baraż o jedno miejsce stoczą Polonia II Środa, Zieloni Lubosz oraz najprawdopodobniej Orkan Konarzewo.  Dodajmy że z A-Klasy spada drużyna z naszej gminy – Tęcza Skrzynki, a drużyna na boisku której graliśmy swe mecze w tym sezonie, a więc LZS Wronczyn stoczy za tydzień u siebie mecz o utrzymanie w A-Klasie z sąsiadującą Wartą Wartosław. Jeśli LZS tego meczu nie wygra to niestety spada do B Klasy. Remis i porażka oznaczają spadek. Podopiecznym Zenona Adamka życzymy powodzenia w meczu o wszystko.

autor: ~Kibic 2013-06-12 16:48:04

avatar Ile spada z A-klasy ekip?

autor: ~Es 2013-06-12 23:27:06

avatar Trzy