Krótkie podsumowanie jesieni 2013r.

• autor: Jack07, 2013-12-19 23:52

Kończący się 2013 rok można w naszym klubie zaliczyć do udanych. Drużyna seniorów gra kolejny trzeci już z kolei sezon w Klasie Okręgowej, młodzicy naszego klubu wciąż podnoszą poprzeczkę swoich umiejętności wygrywając z rówieśnikami z klubów o bogatszej tradycji, lepszej infrastrukturze i ze znacznie większych miast. Do tego od kilku miesięcy trenuje powołana do życia kolejna drużyna – tym razem pod okiem naszego trenera zajęcia rozpoczęła najmłodsza grupa ponad 20 naszych chłopców z roczników 2004-2007. Więcej w rozwinięciu

Seniorzy

To była średnio udana runda jesienna w wykonaniu naszych młodych zawodników stanowiących większość w kadrze pierwszej drużyny. Tym jednak właśnie charakteryzuje się młodość, która jest nieobliczalna – potrafi bardzo zaskoczyć, ale też i nieprzyjemnie rozczarować. Jednak na tle słabej wiosny 2013r. druga połowa roku, a więc nowy sezon ligowy wypadła jednak zdecydowanie lepiej. Nie brakowało spotkań świetnych (Sokół Duszniki, Wielkopolska Komorniki i wygrane odpowiednio 5:1 i 5:0), poprawnych,  no niestety też słabych. Były też mecze w których mimo porażki drużyna zaprezentowała niesamowitą wolę walki i determinacji (mecze z Błękitnymi Wronki i Orkanem Konarzewo). Nie bez znaczenia był też fakt że 9 z 13 spotkań jesienią rozegraliśmy na wyjazdach, co ma w tej lidze jednak niebagatelne znaczenie. Sporą bolączką piłki amatorskiej jest jednak to że gra się tu dla przyjemności, a nie dla konkretnych profitów i gracze w pierwszej kolejności muszą podążać za tym co w ich życiu jest najważniejsze, a więc rodzina, praca i nauka. Nieraz nie da się skutecznie połączyć kariery piłkarza z wyżej wymienionymi powodami. Stąd też często absencje zawodników w meczowej kadrze i niemożność skorzystania przez trenera z tych ludzi, których by aktualnie widział w danym momencie na boisku. To jest jednak urok piłki na tym poziomie rozgrywkowym. W naszym klubie niezwykle ważny jest też fakt że większość kadry naszego klubu to rdzenni mieszkańcy Strykowa i najbliższych okolic. Dość powiedzieć że w kadrze 82 % graczy stanowią tutejsi zawodnicy. To dla zarządu i całego klubu niezwykle ważne i budujące że udało się wychować drużynę grającą na tym poziomie rozgrywek, złożoną ze swoich mieszkańców, a nie z graczy napływowych czy najemnych. Póki co jesteśmy najwyżej notowanym klubem Gminy Stęszew i jeśli nasi gracze będą nadal rozwijać się w takim tempie jak do tej pory, to z rundy na rundę powinniśmy coraz bardziej cieszyć się z gry, a przede wszystkim z wyników drużyny seniorskiej, która pokazała że jest drużyną nieprzewidywalną, ale w której drzemią duże możliwości i wielki piłkarski potencjał na długie lata. Póki co May 9 pozycję w ligowej tabeli, ale liczymy na więcej.

Najlepsi  Strzelcy:         Bartłomiej Urbaniak       -7 bramek

Maciej Urbaniak            - 4  bramek

Grzegorz Hojan             - 3  bramek

Asystenci:                      Bartłomiej Urbaniak       - 5

Dawid Pogorzelczyk      -  3

Maciej Urbaniak             -  3

Najwięcej minut na boisku:  Bartek Urbaniak         - 1161 minut

Krzysztof Kaczmarek - 1782

Sebastian Rajewicz   - 1671

Młodzicy

Zawodnicy trenujący pod okiem trenera Dariusza Sommerfelda już za kilka lat będą stanowić siłę napędową seniorów Spójni Strykowo. Do niedawna była to najmłodsza grupa wiekowa w naszym klubie. Od jesieni jednak ta drużyna z roczników 2001- 2004 nazywana jest w klubie średniakami. Średniacy swoje rozgrywki ligowe mieli szansę (aż do ostatniej kolejki) zakończyć na najwyższym w historii miejscu 3 w ligowej tabeli. Poza zasięgiem były faworyzowane UKS Dyskobolia Grodzisk oraz Lipno Stęszew mający drużyny praktycznie tylko w jednym – najstarszym roczniku 2001. Z pozostałymi drużynami a więc z Obrą Zbąszyń, Patrią Buk i TSG Kamieniec młodzicy Spójni walczyli jak równy z równym i dopiero ostatnia kolejka zadecydowała o tym że ostatecznie Spójnia zakończyła zmagania na 5 pozycji. Ale i tak wielkie brawa za dwukrotne pokonanie Patrii Buk oraz TSG Kamieniec, bowiem te 12 zdobytych punktów to najlepszy wynik w historii tej drużyny oraz bodziec do dalszej pracy i pięcia się po szczeblach juniorskiej piłki. Oby z coraz lepszym skutkiem.

Strzelcy:

Kacper Bałuszek – 8 bramek

Norbert Wojda – 6 bramek

Szymon Muchowski – 4 bramki

Mikołaj Napierała i Oskar Boruta – po 2 bramki

Maksymilian Flaczyk, Jakub Zieliński i Mateusz Rybarski – 1 gol

Orlicy

Powołana do życia drużyna składająca się z 23 chłopców w wieku 6 - 8lat (roczniki 2004-2007) tylko z naszej miejscowości, powstała dzięki staraniu kilku działaczy na czele z prezesem Spójni, w której pierwsze szlify piłki biorą najmłodsi adepci. Trenowania tej grupy podjął się trener Norbert Bławat i wszystkim tym chłopcom można życzyć tak udanej kariery jak ich trenerowi. Młodzi gracze są jesienią po 30 treningach na których zawsze była wysoka frekwencja i wiosną zaczną już swoją ligową przygodę w starciu z rówieśnikami z innych klubów. Życzymy im powodzenia i oczywiście o ich postępach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

autor: ~zawodnik 2013-12-26 22:12:46

avatar kiedy zakonczenie sezonu????????????????????

autor: ~J07 2013-12-26 23:56:50

avatar Było 1 sierpnia w połączeniu z otwarciem boiska. Obecny sezon trwa, jeszcze go nie kończymy.

autor: ~zainteresowany 2013-12-27 13:15:19

avatar to nie robicie zakonczenia rundy omowienia tego co bylo w 1 rundzie ha ha ah ah normalnie jak w B klasie ha ha ha

autor: ~bramkarz 2013-12-29 17:26:25

avatar to jest podsumowanie kiepie..... a nie zakonczenie...