SPÓJNIA STRYKOWO - BŁĘKITNI WRONKI - 2:0 (0:0)

Bramki: Sebastian Rajewicz 66 (k) ; Damian Kurkowiak 89'

W 2 minucie Łukasz Rajewicz nie wykorzystał rzutu karnego

Więcej wraz z filmami w rozwinięciu

Spójnia: Maciej Łukasik - Damian Kurkowiak, Marcin Korbas, Krzysztof Kaczmarek, Sebastian Rajewicz - Piotr Majorczyk (82' Arkadiusz Szczygielski), Maciej Urbaniak (78' Dominik Luleczka), Łukasz Rajewicz, Grzegorz Hojan (89' Piotr Pawlak) - Mateusz Przybyłowski (58' Tomasz Pacygon), Bartek Urbaniak.

Przed rozpoczęciem czwartego już sezonu w Okręgówce chyba nawet najzagorzalsi sympatycy nie mogli przewidzieć na którym miejscu ligowej tabeli znajdzie się Spójnia na finiszu jesieni. Niemal w połowie rozgrywek jesteśmy na czele tabeli i za tydzień w meczu na szczycie w Grodzisku powalczymy o miano lidera jesieni. Nie jest to wcale takie odległe marzenie, bowiem w tak wybornej formie w jakiej teraz jest zespół nie byliśmy od wielu, wielu lat. Na grę obecnej Spójni patrzy się z przyjemnością i wielką satysfakcją, bowiem proces mocnego odmłodzenia składu zapoczątkowany klika lat temu, zaczyna teraz przynosić tego owoce. Drużyna jest zgrana, zahartowana w ligowych bojach, walczymy, biegamy, gramy mądrze, kombinacyjnie i mamy indywidualności decydujące o wyniku spotkania. Efektem tego jest pierwsze miejsce w wyrównanej Okręgówce, w której nie brakuje klasowych drużyn z większych miast, o większych możliwościach i potencjale. Dziś padł też kolejny mur którego przebić nie mogliśmy od lat. Zagraliśmy bowiem z drużyną o dużym potencjale i sporych możliwościach. Na dodatek z ekipą z Wronek przez trzy kolejne sezony nie potrafiliśmy zdobyć choćby jednego punktu w ligowych zmaganiach. Wszystkie sześć spotkań minionych sezonów kończyły się zwykle wyraźnymi zwycięstwami naszego przeciwnika. Do dzisiaj. W niedzielne popołudnie bowiem na boisku istniała tylko jedna drużyna – Spójnia. Goście mający w składzie grono młodych i utalentowanych zawodników nie mieli w tym meczu absolutnie nic do powiedzenia i raptem trzykrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Macieja Łukasika. Nasz zespół stworzył sobie bardzo wiele okazji, dwie z nich wykorzystał i w pełni zasłużenie zgarnął trzy punkty. Na dodatek wyniki innych niedzielnych meczów ułożyły się w ten sposób, że choć trudno było taki rozwój wypadków przewidywać, to jednak okazało się że to my przynajmniej na tydzień usadowiliśmy się na fotelu lidera rozgrywek. Pierwsza połowa spotkania z Błękitnymi to popis Spójni która całkowicie zdominowała wydarzenia na boisku. Efekt bramkowy mógł być już w 1 minucie, ale szarżującego na bramkę Błękitnych Bartka Urbaniaka nieprzepisowo od tyłu zaatakował obrońca z Wronek i sędzia podyktował rzut karny dla Spójni. Do piłki podszedł Łukasz Rajewicz i mimo tego że zmylił bramkarza to nie trafił w światło bramki i piłka po odbiciu się od słupka wyszła poza pole gry. Niewykorzystana jedenastka, nie wpłynęła demobilizująco na naszą drużynę. W 4 minucie Bartek Urbaniak wymanewrował parę obrońców z Wronek i mierzonym strzałem poszukał dłuższego słupka bramki, jednak piłka o centymetry minęła jej światło. W 6 minucie Bartek znów urwał się obrońcom i z prawej strony dośrodkował wprost na nadbiegającego brata Macieja, który nieczysto uderzył w piłkę i przeszła ona znów obok prawego słupka. Po raz trzeci. Goście po raz pierwszy zaatakowali naszą bramkę w 8 minucie, ale strzał z dystansu gracza z Wronek złapał Maciej Łukasik. W 8 minucie znów powstało zamieszanie przed polem karnym Błękitnych, ponownie Bartek Urbaniak zagrał do Macieja i znów piłka powędrowała nie w bramkę, a nad jej poprzeczką. W 21 minucie okazję na rehabilitację miał Łukasz Rajewicz ale jego uderzenie z dystansu sparował na rzut rożny bramkarz z Wronek. W 26 minucie pressing Spójni spowodował kolejny błąd defensywy z Wronek i przed szansą na zdobycie gola stanął Mateusz Przybyłowski, który uderzył piłkę z odległości 20 metrów, jednak znów dobrą interwencją popisał się bramkarz Błękitnych, a dobitka Piotra Majorczyka po nodze stoperów  przeszła obok prawego słupka bramki. Tuż przed przerwą drugą swoją okazję mieli gracze Błękitnych lecz po rzucie rożnym gracz z Wronek nieczysto trafił głową w piłkę i wyszła ona poza plac gry. W odpowiedzi jeszcze mieliśmy szybką kontrę Spójni, ale ponownie niecelne uderzenie odnotował tym razem Grzegorz Hojan. Do przerwy bezbramkowy remis ze wskazaniem na grającą z polotem Spójnię. W drugiej części obraz gry niewiele się zmienił. Nadal drużyną dominującą na placu gry była Spójnia i wydawało się że kwestią czasu będzie kiedy wreszcie ten upragniony gol padnie. W 48 minucie po rzucie wolnym Łukasz Rajewicz zagrał piłkę wprost na głowę Bartka Urbaniaka, którego uderzenie trafiło jednak wprost w dobrze ustawionego bramkarza gości. Błękitni z rzadka przedostawali się w pobliże naszej bramki, a jeśli już takie próby były, to szybko były likwidowane przez czujnie i dobrze grającą defensywę niebiesko-żółtych. W 65 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego interweniujący w polu karnym obrońca z Wronek trafił w rękę swojego kolegi i sędzia po raz drugi wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Błękitnych. Tym razem do piłki podszedł brat niefortunnego strzelca z 2 minuty – Sebastian Rajewicz, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Wronek. Jeżeli wszyscy oczekiwali że to Błękitni rzucą się do odrabiania strat to był w błędzie. Spójnia po prostu na zbyt wiele gościom nie pozwalała i kolejne okazje były, ale dla gospodarzy. W 74 minucie doskonałą okazję do strzelenia drugiego gola miał Maciej Urbaniak, który egzekwował rzut wolny z 16 metra od bramki Błękitnych. Uderzył jednak nieprecyzyjnie i piłka powędrowała nad poprzeczką bramki. W 89 minucie Spójnia zadała decydujące trafienie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zagrywana przez Łukasza Rajewicza trafiła idealnie na głowę nabiegającego Damiana Kurkowiaka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Wygrana w pełni zasłużona, odniesiona nad trudnym i wymagającym rywalem i co najważniejsze wreszcie mamy 3 punkty w siódmym starciu obu drużyn. Za tydzień w Grodzisku na stadionie Groclinu powalczymy o siódme zwycięstwo z rzędu. Za dziś wielkie dzięki Panowie. Wciąż piszecie nową piękną historię w dziejach klubu.