• autor: Jack07, 2015-03-14 02:10

Mecz sparingowy # 7 - 14.03.2015 r.

STELLA LUBOŃ - SPÓJNIA STRYKOWO - 6:2 (3:1)

Bramki: Mateusz Przybyłowski 40' , 84'

Totalną kompromitacją zakończyła się ostatnia potyczka sparingowa przed startem rundy rewanżowej. W fatalnym stylu zostaliśmy rozbici w Luboniu w starciu z miejscową Stellą. Bez walki i zaangażowania meczów nie wygramy.

Więcej w rozwinięciu

Spójnia (skład wyjściowy): Maciej Łukasik – Michał Kuźniarek, Sebastian Dudziak, Damian Kuik, Sebastian Rajewicz, Arkadiusz Szczygielski, Tomasz Pacygon, Daniel Kańduła, Piotr Pawlak, Maciej Urbaniak, Dominik Luleczka.

Zagrali ponadto: Patryk Kurowski, Damian Karasiewicz, Kamil Kaczmarek, Krzysztof Kaczmarek, Damian Kurkowiak, Krystian Kurkowiak, Mateusz Przybyłowski, Łukasz Rajewicz, Dawid Pogorzelczyk.

2’ Po rzucie rożnym dla Lubonia spore zamieszanie w naszym polu karnym. Tym razem udało się wyjaśnić

4’ Gracz Stelli z dystansu. Broni Maciej Łukasik

7’ znów uderzenie zawodnika gospodarzy zza pola karnego. Znów na posterunku Maciej.

11’ Napastnik gospodarzy wpada w pole karne, oddaje strzał ale znów broni nasz bramkarz. Totalna dominacja Lubonia.

17’ 1:0. Po rzucie rożnym piłka przełamuje ręce Macieja Łukasika, a błąd naszego młodego bramkarza wykorzystuje gracz Stelli który głową strzela pierwszego gola.

27’ 2:0. Akcja gospodarzy lewą stroną i po dośrodkowaniu nadbiegający gracz Stelli w pełnym biegu uderza nie do obrony.

29’ Pierwsza w tym meczu okazja dla Spójni. Piotr  Pawlak w dogodnej sytuacji uderza nad bramką.

31’ Gospodarze w ataku. Nasz bramkarz broni uderzenie na róg.

32’ 3:0. Zabawa przed polem karnym Spójni graczy Stelli. Nasi gracze w roli obserwujących. W końcu strzał z 20 metrów w dolny lewy róg naszej bramki. Niezwykle precyzyjny.

38’ Pierwsza w miarę składna akcja Spójni. Tomasz Pacygon dogrywa piłkę do Macieja Urbaniaka, a ten zbyt mocno wypuszcza sobie futbolówkę i w efekcie strzał w bramkarza.

40’ 3:1. Chwilę po wejściu na plac gry Mateusz Przybyłowski ogrywa obronę Stelli i lobem uderza piłkę do siatki gospodarzy.

44’ Strzał Tomasza Pacygona nad bramką

54’ 4:1. Stela atakuje, Spójnia się gubi i w efekcie podanie Kamila Kaczmarka do bramkarza nie trafia do niego tylko do naszej bramki. Samobój.

55’ Strzał napastnika Stelli w słupek

61’ 5:1. Strzał z lewej strony Stelli broni Patryk Kurowski. Przy dobitce nie ma już szans.

65’ Stella w ataku. Patryk wybija na róg

72’ Dogranie Piotra Pawlaka do Mateusza Przybyłowskiego. Jego ładny strzał broni bramkarz Stelli.

80’ Dogranie Dominika Luleczki do Mateusza Przybyłowskiego który pod presją uderza nad poprzeczką.

84’ 5:2. Indywidualna akcja Mateusza Przybyłowskiego i ładne uderzenie które trafia do siatki Lubonia.

86’ Dobre dogranie piłki Mateusza Przybyłowskiego do Dominika Luleczki i ten źle przyjmuje przez co tracimy dobrą okazję na trzeciego gola.

87’ W dogodnej sytuacji Piotr Pawlak ograny ostatecznie przez obrońców.

91’ 6:2. Krystian Kurkowiak fauluje w polu karnym. Rzut karny pewnie wykorzystany przez gracza gospodarzy.

Wstydliwa porażka Spójni. Raził brak zaangażowania i chęci powalczenia z dobrze dysponowanymi gospodarzami. Nie da się wszystkiego wytłumaczyć tym że zabrakło czołowych graczy Spójni – kontuzjowanym Grzegorza Hojana i Bartka Urbaniaka oraz Piotra Majorczyka. Wytłumaczeniem nie jest też fakt że przedostatnia ekipa wschodniej Okręgówki zimą poważnie się wzmocniła. Spójnia prezentuje pewien poziom do którego dziś się nawet nie zbliżyła. Czas solidnie przepracować wtorek i piątek, bowiem przy takiej postawie już w niedzielę za tydzień może prysnąć mit solidnej Spójni na opinię którą pracowaliśmy całą jesień.