dzisiaj: 127, wczoraj: 2916
ogółem: 3 642 665

Wiosna Żaków - podsumowanie

• autor: Jack07, 2015-06-06 01:36

Dzisiejszym meczem sparingowym między starszą grupą Orlików, a młodszą Żaków podsumowaliśmy pierwszą połowę roku gdzie te grupy funkcjonują jako dwie osobne i niezależne grupy, choć cały rok 2014 grały jako jedna drużyna. Mecz pokazał że było warto i że warto inwestować w te dwie drużyny. Cieszący się dużym zainteresowaniem rodziców i całych rodzin sparing wygrała starsza drużyna Orlików 11:5, choć do przerwy Żaki dzielnie dotrzymywały im kroku i remisowały 4:4. Upał lepiej znieśli starsi chłopcy i zasłużenie wyraźnie pokonali młodszych kolegów. Niezależnie od tego jest to jednolita spójniacka rodzina i razem pracujemy na wspólne sukcesy. Poniżej opisujemy dokonania młodszej ekipy, która już zakończyła wiosenne zmagania.

I jeszcze we wstępie apel - wszyscy wiemy jak trudno funkcjonuje się najmłodszym drużynom bez wsparcia i zaangażowania rodziców, a także wszystkich ludzi dobrej woli. Dlatego też jakakolwiek pomoc finansowa ze strony osób prywatnych, firm czy innych podmiotów będzie dla tych chłopców niezwykle ważna i pozwoli na rozwijanie ich pasji i przede wszystkim zdrowego trybu życia, które w pędzącym niepotrzebnie świecie nabiera szczególnego znaczenia. Zainteresowanych wsparciem zachęcam do wejścia w zakładkę Kontakt gdzie są wszystkie niezbędne dane.

Cały rok 2014 drużyna obecnych Orlików i Żaków występowała jako jedna drużyna celem ogrania się w ligowych rozgrywkach. To było dobre rozwiązanie dla szerokiej grupy utworzonej w połowie 2013 roku. Pokazało to że mimo nie zawsze sprzyjających boiskowych wyników drużyna nie wykruszyła się, przetrwała i na bazie tego można było podjąć decyzję o rozdziale na dwie osobne dwurocznikowe grupy. Samodzielna grupa chłopców z rocznika 2006 i 2007 funkcjonowała w rozgrywkach jako grupa Żak. Specyfiką tej kategorii wiekowej jest to że nie rozgrywają oni pojedynczych meczów tylko ich ligowa rywalizacja polega na rozgrywaniu turniejów w 4-osobowej grupie. Każda z drużyn po kolei organizuje mini turnieje w których rozgrywa się 20 minutowe mecze każdy z każdym. Spójnia trafiła do grupy z Lipnem Stęszew, Skrą Wielkopolska Otusz i Gromem Dopiewo. Pierwszy inauguracyjny turniej wypadł akurat w Strykowie i drużyna Spójni zaprezentowała się w nim nad wyraz korzystnie. Wygrała  2 mecze (z Lipnem i Skrą) i zremisowała z faworyzowanym Gromem. Drugi turniej w Otuszu był najsłabszym w wykonaniu Żaków. Tam rozkojarzona drużyna przegrała wszystkie trzy mecze. Lepiej zaprezentowaliśmy się w Stęszewie gdzie po dwóch porażkach rozegraliśmy niezwykle emocjonujący derbowy pojedynek z Lipnem Stęszew, zakończony ostatecznie remisem. Ostatni turniej w Dopiewie to remis ze Skrą, porażka z Gromem i znów dramatyczne derby w których straciliśmy gola na 2:3 w ostatniej minucie co pozbawiło nas trzeciego miejsca w końcowej tabeli. Ostatecznie drużyna w 12 meczach wygrała 2 razy, 3 razy zremisowała i 7 razy poniosła porażki. Najlepszym strzelcem drużyny był Filip Adamski który zdobył 8 goli, 4 bramki strzelił Kuba Braun a po jednym trafieniu dołożyli Wiktor Polaczek, Bartek Nowicki, Remik Pawlak, Dawid Rybarski, Nikodem Rybarczyk, Oskar Szymandera i kapitan drużyny Bartek Targowski. Dodam że z 12 chłopców z tej drużyny 9 jest z samego Strykowa, a trzem dojezdnym należą się szczególne brawa za upór, chęci i determinację by grać u nas w Strykowie. Ponadto 7 chłopaków jest z młodszego rocznika 2007, a 5 z rocznika 2006.

Poniżej szczegółowe wyniki i końcowa tabela

Żak F1 – Grupa 2

1 Kolejka – 11 kwiecień (sobota) godzina 11:00 STRYKOWO

Spójnia – Grom Dopiewo - 2:2(Wiktor Polaczek, Bartek Nowicki)

Spójnia – Skra Wielkopolska Otusz - 4:1(Filip Adamski x 2, Kuba Braun, Remik Pawlak)

Spójnia – Lipno Stęszew - 3:2(Filip Adamski x 2, Dawid Rybarski)

2 Kolejka – 26 kwiecień (niedziela) godzina 13:30 OTUSZ

Skra Wielkopolska Otusz – Spójnia - 3:2(Kuba Braun x 2)

Spójnia – Grom Dopiewo - 1:6(Filip Adamski)

Spójnia – Lipno Stęszew - 1:3(Kuba Braun)