SPÓJNIA STRYKOWO - ORKAN KONARZEWO - 2:2 (1:2)

Bramki: Maciej Urbaniak 20' , Damian Kurkowiak 87' (k)

Więcej wraz z filmem z meczu w rozwinięciu.

Spójnia: Maciej Łukasik (64’ Krzysztof Rozumek) – Michał Kuźniarek, Marcin Korbas, Damian Kurkowiak, Sebastian Rajewicz (88’ Damian Kuik) – Krystian Kurkowiak (82’ Bartosz Wojda), Daniel Kańduła (57’ Łukasz Rajewicz), Tomasz Pacygon, Grzegorz Hojan – Maciej Urbaniak, Bartek Urbaniak.

Na bardzo słabym poziomie stał mecz 8 kolejki Klasy Okręgowej pomiędzy Spójnią Strykowo a Orkanem Konarzewo. Szczególnie blado zaprezentowała się Spójnia która tak naprawdę może się cieszyć że tego meczu nie przegrała, bowiem jeszcze do 87 minuty wydawało się że nie ma takiej możliwości przy tak słabej grze. Wtedy to jednak akcję rozpaczy przeprowadził Bartek Wojda po którego centrze piłka trafiła w rękę gracza gości i z rzutu karnego udało się wyszarpać remis, który jednak w kontekście boiskowej postawy Spójni mało cieszy. Cały czas szukamy tej formy  z ubiegłego sezonu i cały czas nam do niej bardzo daleko. Smutne ale prawdziwe.

Mecz z Orkanem rozpoczął się od ataku Spójni gdy w 3 minucie Bartek Urbaniak uruchomił krzyżowym, podaniem swojego brata Macieja, który uderzał jednak zbyt słabo na bramkę gości. Pierwszym ostrzeżeniem ze strony przyjezdnych była akcja z 5 minuty, gdy po dośrodkowaniu w pole karne napastnik gości nie pilnowany mógł zrobić z piłką wszystko. Skierował ją jednak głową wprost na poprzeczkę naszej bramki. W 19 minucie goście już jednak prowadzili i jak zwykle straciliśmy gola po stałym fragmencie gry. Goście dośrodkowywali z rzutu rożnego i tam najlepiej się ustawił i wyszedł w powietrze gracz z Konarzewa, który bez kłopotów umieścił głową piłkę w naszej bramce. Minęła jednak ledwie minuta i już prawym skrzydłem popędził Bartek Urbaniak, który dokładną centrą obsłużył swojego brata Macieja, który pokonał bramkarza Orkana i mieliśmy błyskawiczny remis. W 34 minucie Bartek Urbaniak miał szansę na swoje trafienie, ale w dogodnej sytuacji w polu karnym zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obrona zażegnała duże niebezpieczeństwo. W 37 minucie po składnej akcji gości i błędzie naszego kapitana Marcina Korbasa któremu piłka przeszła pod butem, trafiła ona pod nogi napastnika gości który wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Damiana Kurkowiaka, przez co słabo sędziujący ten mecz arbiter wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od naszej bramki. Napastnik z Konarzewa się nie pomylił i goście po raz drugi w tym spotkaniu objęli prowadzenie. Do przerwy odnotować można jeszcze zablokowaną przez obrońców akcje Bartka Urbaniaka i to by było na tyle jeśli chodzi o boiskowe emocje. Emocji pozbawiona była także cała druga cześć meczu, w której Spójnia praktycznie nie zagrażała bezpośrednio bramce Orkana. Goście za to mieli swoje dwie dobre okazje, ale skoro ich nie wykorzystali to los się na nich zemścił. Spójnia miała swoją szansę jedynie w 54 minucie, kiedy to uderzenie Tomka Pacygona z dystansu obronił bramkarz. I to wszystko. Natomiast goście najpierw w 70 minucie uderzali na bramkę po rzucie rożnym, jednak ofiarną interwencją popisał się Damian Kurkowiak, który wybił piłkę piersią niemal już z bramki oraz w 77 minucie kiedy to przed stratą gola uchronił nas nasz bramkarz – weteran Krzysztof Rozumek który ofiarną interwencją pod nogi szarżującego napastnika uratował nas od straty trzeciego gola. Krzysztof pojawił się na placu gry po długiej przerwie w 64 minucie kiedy to musiał zmienić grającego z gorączką i mającego zawroty głowy Maciej Łukasika. W 87 minucie nastąpił wspomniany na wstępie atak Bartka Wojdy po którym nieprzepisowo piłkę w polu karnym zatrzymał obrońca Orkana i sędzia podyktował drugiego tego dnia karnego. Pewnym jego egzekutorem był Damian Kurkowiak, który tym strzałem uratował nam remis w tym słabym meczu, który z pewnością można ochrzcić antyreklamą futbolu. Za tydzień wyjazd do lidera z Poznania  - ekipy TP Winogrady. Warto uczciwie ten tydzień przed meczem przepracować na treningach.