Sędziemu z Winograd (!!) gratulujemy wypaczenia wyniku

• autor: Jack07, 2015-10-17 17:28

Sezon 2015/16 - Klasa Okręgowa, Grupa Wschodnia - 9 kolejka - 17.10.2015r.

TPS WINOGRADY POZNAŃ - SPÓJNIA STRYKOWO - 3:2 (1:2)

Bramki: Bartek Urbaniak 18' , Sebastian Rajewicz 36' (k)

Spójnia kończy ten mecz w dziewięciu. Druga czerwień słuszna, pierwsza pochopna i na dodatek za podobny faul nawet kartki nie dostaje zawodnik z Poznania. Walczymy dzielnie, ale trudno jest uzyskać korzystny wynik w dziewięciu. Decydujące trafienie na 3:2 po zagraniu ręką gracza TPS-u. 20 letniemu "sędziemu" radzimy dać sobie spokój z gwizdkiem. Na dodatek mieszka on na ... Winogradach. Szok.

Opis meczu w rozwinięciu

Spójnia: Patryk Kurowski – Michał Kuźniarek, Sebastian Dudziak, Damian Kurkowiak, Sebastian Rajewicz – Krystian Kurkowiak, Łukasz Rajewicz, Tomasz Pacygon (86’ Radosław Łuczak), Maciej Urbaniak – Bartosz Wojda (75’ Piotr Pawlak), Bartek Urbaniak.

Od początku tego spotkania nie było widać różnicy w tym że na własnym boisku gra lider z ostatnią drużyną ligowej tabeli. Gospodarze grali kiepsko, a Spójnia tworzyła sobie kolejne okazje do zdobycia pierwszego gola. Pierwsze uderzenia Bartka Urbaniaka z 2 minuty i Krystiana Kurkowiaka z 6 minuty zostały co prawda zablokowane, a groźny strzał autorstwa Michała Kuźniarka z 9 minuty pofrunął nad bramka gospodarzy, to z minuty na minutę robiło się groźniej pod bramka naszego rywala. Próbowali ponownie Bartek Urbaniak i Damian Kurkowiak głową po rzucie rożnym, ale w 18 minucie Spójnia wreszcie dopięła swego. Łukasz Rajewicz obsłużył podaniem Bartka Urbaniaka, który przerzucił piłkę nad bramkarzem dając Spójni prowadzenie. Niestety już minutę później ma miejsce fatalne zdarzenie w naszym polu karnym. Szarżującego gracza TPS-u fauluje Damian Kurkowiak. Karny ewidentny, ale kartonik który pokazał sędzia zdumiał wszystkich. Za Damianem był jeszcze nasz obrońca więc faul co najwyżej na żółtą. Tymczasem facet w czerni sięga po czerwoną kartkę. Niewiarygodna ignorancja i pała z ze znajomości przepisów. Gracz z Poznania z jedenastu metrów się nie pomylił i bardzo szybko mieliśmy ponownie remis w tym meczu. Mimo straty Damiana Spójnia grała jeszcze lepiej i nie było na boisku widać liczebnej różnicy. W 35 minucie faulowany w polu karnym był Bartek Urbaniak. Karny dla Spójni, ale co ciekawe sędzia nie ukarał winowajcy nawet żółtym kartonikiem. Przy okazji uwaga – pominąwszy miejsce zamieszkania - jak referent obsady sędziowskiej może delegować na mecz lidera Okręgówki dzieciaka który gdyby był zawodnikiem, byłby jeszcze juniorem, podczas gdy dzień później gwiżdże u nas w meczu młodzieżowym doświadczony 40-latek z odpowiednia wiedzą sędziowską. Niepojęte. Wracając do meczu – karnego pewnie wykorzystuje Sebastian Rajewicz i Spójnia w osłabieniu prowadzi 2:1. W 40 minucie gospodarze są bliscy odrobienia strat, ale po rzucie rożnym i strzale piłkę z bramki głową wybija nasz obrońca. Po zmianie stron wciąż strona groźniejsza jest Spójnia. Najpierw pojedynek biegowy z bramkarzem przegrywa Bartek Urbaniak, potem w 54 minucie strzał z rzutu wolnego egzekwowanego przez Łukasza Rajewicza broni bramkarz, a  następnie znów Bartek Urbaniak manewruje obronę i po jego strzale bramkarz odbija piłkę która toczy się wzdłuż linii bramkowej, lecz niestety nikt jej nie dobija. Gospodarze dwukrotnie w 57 i 63 minucie uderzają piłkę z dystansu lecz za każdym razem dobrymi interwencjami popisuje się Patryk Kurowski. W 66 minucie złym podaniem popisuje się Krystian Kurkowiak, piłka trafia pod nogi gracza TPS-u który z dystansu tym razem przymierzył już skutecznie i było 2:2. Dramatyczna walka o dobry rezultat trwała jednak dalej. Gospodarze poza strzałami z dystansu i rzutami rożnymi nie stwarzają sobie kolejnych okazji bramkowych, natomiast Spójnia otwarcie starała się strzelić kolejnego gola. Sytuacja jednak skomplikowała się w 79 minucie kiedy to bezsensownym faulem na czerwona kartkę popisuje się Piotr Pawlak i grając w dziewięciu w 80 minucie popełniamy znów błąd w postaci złego podania i gracz Winograd po uprzednim przyjęciu piłki ręką (bez reakcji stojącego nieopodal liniowego) ponownie z dystansu zdobywa gola dla swojej drużyny. Końcówka to napór osłabionej Spójni która do końca walczyła o remis na który przynajmniej zasługiwała. Niestety strzał  Łukasza Rajewicza i Bartka Urbaniaka pada łupem bramkarza. Brawo za walkę, brawo za ambicję – szkoda że nie dano nam mierzyć sił z liderem w sposób uczciwy. Wypada mieć tylko nadzieję ze to był już ostatni mecz w tej roli Macieja Goryni, czego Spójnia Strykowo szczerze mu życzy.