Okręgówka ciągle nasza

• autor: Jack07, 2016-06-18 00:52

Sezon 2015/16 - Klasa Okręgowa, Grupa Wschodnia - 26 kolejka - 18.06.2016r.

POLONIA POZNAŃ - SPÓJNIA STRYKOWO
- 1:4 (0:3)

Bramki: Grzegorz Hojan 17' , Bartek Urbaniak 28' , Maciej Urbaniak 33' , 72'

Spójnia pozostaje w Okręgówce. Lipno Stęszew zagra w barażach o utrzymanie. Więcej wraz z filmem w rozwinięciu.

Spójnia: Patryk Kurowski – Michał Kuźniarek, Kamil Kaczmarek, Daniel Kańduła, Krzysztof Kaczmarek – Krystian Kurkowiak (75’ Damian Kurkowiak), Tomasz Pacygon (49’ Dawid Pogorzelczyk), Łukasz Rajewicz, Grzegorz Hojan (70’ Arkadiusz Szczygielski) – Maciej Urbaniak, Bartek Urbaniak (76’ Dominik Luleczka).

Ten mecz miał być formalnością dla Spójni i nim faktycznie był. Rozbita wewnętrznie Polonia nie stanowiła monolitu (naprawdę szkoda tych chłopaków, ale poradzą sobie – klub z takimi tradycjami po prostu nie może zniknąć z piłkarskiej mapy kraju) i kwestią czasu było kiedy zaczną padać gole. Na szczęście dla nas zaczęły padać szybko. Ale nie to było w to emocjonujące popołudnie najważniejsze. Istotne z naszego punktu widzenia było to, by Warta Międzychód w barażu z Górnikiem Konin awansowała do III ligi (warunek przy którym dziś nie musielibyśmy nawet wychodzić na boisko),  a jeśli by to nie wypaliło (i jak wiemy nie wypaliło) ważne było, by nasz lokalny sąsiad - Lipno Stęszew - nie zdobył kompletu punktów u siebie z mocnym Piastem Kobylnica. Nie wygrał i ostatecznie ten bolesny dla nas sezon kończymy nad kreską, ale dopiero po ostatniej kolejce. Koszmar który na szczęście kończy się happy endem. Lipno gra w barażach, a my mamy wakacje jak śpiewali po meczu nasi gracze w szatni. Przydadzą się nam wszystkim.

Sam mecz był jednostronnym widowiskiem. Polonia praktycznie poza pojedynczymi przypadkami nie zagrażała naszej bramce. My mieliśmy sporo okazji, z których niektóre wykorzystaliśmy. Choć początek był dość ospały. Dopiero w 12 minucie tak naprawdę zagroziliśmy gospodarzom. Maciej Urbaniak zagrał w pole karne idealną piłkę do Grzegorza Hojana który nie trafił w piłkę. Grzegorz zrehabilitował się już 4 minuty później, kiedy to po dograniu od Łukasz Rajewicza wszedł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi. Wynik otworzony – czas na świętowanie. Cała drużyna wykonała kołyskę dla Łukasza Rajewicza, któremu przedwczoraj urodził się syn. Monice i Łukaszowi serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać debiutu Juniora na naszym gminnym klepisku. Wracając do finałowej kolejki to w 28 minucie katastrofalny błąd Polonii w obronie wykorzystuje Bartek Urbaniak, który przejął piłkę i zimną krwią wykorzystał dogodną sytuację. Przy okazji Bartek w tygodniu zdecydował że nie jest zainteresowany ofertą IV-ligowej Kotwicy Kórnik, która chciała go pozyskać, a co nas niezmiernie cieszy. W 33 minucie ponownie pressing na obronie przynosi świetny efekt. Tym razem swoją szansę ma Maciej Urbaniak, który takich okazji nie marnuje. Komfortowe 3:0 dla naszej drużyny do przerwy sprawiło, że druga część meczu to było praktycznie wyczekiwanie co też dzieje się na innych stadionach. Nie działo się za wiele zatem i Spójnia dostosowała się do tego marazmu i przez kilkanaście minut drugiej połowy z boiska wiało nudą. Nie bez wpływu był incydent z 49 minuty kiedy to fatalnie na prawą rękę upadł nasz pomocnik i konieczna była wizyta pogotowia na stadionie przy ul. Harcerskiej. Na szczęście kontuzja stawu łokciowego po zdiagnozowaniu skończyła się gipsem na tydzień i przerwą w futbolu na około miesiąc, choć wyglądało to o wiele gorzej. Spójnia swą czwartą bramkę zdobyła w 72 minucie kiedy to Bartek Urbaniak wypuścił w bój brata Macieja, który po samotnym rajdzie pokonuje bramkarza Polonii. Gospodarze ambitnie próbują zdobyć gola honorowego i udaje im się to w 76 minucie. Bezpardonowy faul „równo z trawą” w polu karnym Kamila Kaczmarka na graczu gospodarzy skutkuje podyktowaniem rzutu karnego dla Polonii, który pewnie wykorzystuje zawodnik z Poznania. Końcowy fragment meczu to typowe wyczekiwanie na końcowy gwizdek sędziego . W tym fragmencie próbował jeszcze Damian Kurkowiak (strzał z rzutu wolnego nad bramką) i dwie okazje naszych młodzieżowców Macieja Urbaniaka, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem oraz Arek Szczygielski który nie potrafił wykorzystać idealnej sytuacji do zdobycia gola. To jednak nie miało już większego znaczenia. Zdobywamy trzy punktu i ratujemy na ostatniej prostej Okręgówkę w tym fatalnym dla nas sezonie, który się już na szczęście skończył z pozytywnym dla nas skutkiem. Brawo chłopacy za dziś i na przyszłaś oszczędźcie nam podobnym scen w kolejnych sezonach.

autor: ~J_K_34 Po(L)and 2016-06-19 06:21:52

avatar G R A T U L A T I O N S !!!!!!!!! MAM NADZIEJĘ, że w nowym sezonie 2016 / 2017 Zajmiecie przynajmniej miejsce: 5-8 !!!!! Czego wam BARDZO Życzę !!!!! !

autor: ~kibic 2016-06-19 08:57:08

avatar czy ktos wie co z Tomkiem ?Trzymaj sie Pacy jak zawsze zostawiles serducho !!!!