09-2017

Festyn policyjny w Strykowie za nami

• autor: Jack07, 2017-07-02 22:53
1 lipca na terenie klubu ze Strykowa odbył się festyn policyjny, którego najistotniejszą częścią był turniej piłkarski z udziałem sześciu zaproszonych drużyn. Turniej powinna wygrać jedna z dwóch policyjnych drużyn, bo takie były papierowe założenia. Na nosie faworytom zagrała jednak starannie zmontowana drużyna Działaczy Spójni, którzy bezapelacyjnie, choć z niemałym trudem wygrała wszystkie pięć spotkań i została triumfatorem całej imprezy. Wielkie gratulacje dla naszej drużyny, choć brawa należą się wszystkim uczestnikom turnieju, a więc oprócz triumfatorów także policyjnym ekipom OPP Poznań oraz IPA Poznań jak również Strażakom Gminy Stęszew, Oldbojom "Drużyny pamięci trenera Karola" i Juniorom Spójni. Turniej był ciekawy i emocjonujący i o to w tym wszystkim chodziło. Końcowa tabela turnieju wyglądała następująco:
1. Działacze Spójni - 15 pkt.
2. OPP Poznań - 10 pkt.
3. IPA Poznań - 10 pkt.
4. Juniorzy Spójni - 4 pkt.
5. Strażacy Gminy Stęszew - 3 pkt.
6. Oldboje "Drużyna pamięci trenera Karola" - 1 pkt.

W kluczowych meczach turnieju IPA Poznań zremisowała 0:0 z OPP Poznań, a Działacze Spójni dwukrotnie ograli policyjne drużyny po 1:0. Najlepszymi strzelcami turnieju zostali Jakub Segieda (OPP) i Łukasz Czarnuch (IPA) - po 5 goli i Krzysztof Kaczmarek (Działacze) - 4 gole. Najlepszymi bramkarzami turnieju wybrano Macieja Lubczyńskiego (IPA), Dominika Kalitkę (OPP) i Krzysztofa Rozumka (Działacze), natomiast MVP turnieju został Krzysztof Kaczmarek (Działacze). Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Krzysztof Rozumek, Dariusz Sommerfeld, Maciej Rychlik, Maciej Sommerfeld, Krzysztof Kaczmarek, Dawid Pogorzelczyk, Marcin Targowski, Wojciech Bendowski, Sebastian Dudziak i Tomasz Pacygon.
Podsumowanie turnieju odbyło się wieczorem nad jeziorem w Strykowie, a wcześniej jeszcze w ramach festynu publiczność, a w szczególności dzieci mogły korzystać z bezpłatnych dmuchańcy, bryczki, posilić się w punktach gastronomicznych i wizytować sprzęt który zjechał na teren stadionu, a więc z policji było to auto terapeutyczne z alkogoglami, radiowóz, wóz z armatką wodną typu Tajfun, ze straży pożarnej wozy strażackie OSP Strykowo, auto jednostki ratowniczo gaśniczej z Krzesin, ze służby więziennej z Wronek więźniarka oraz robot pirotechniczny ze Straży Granicznej Poznań Ławica. Na koniec policjanci z OPP w Poznaniu zaprezentowali zgromadzonym pokaz wyszkolenia psów służbowych.
Wiele osób wielokrotnie wymienianych podczas festynu na stadionie przyczyniło się do organizacji tej imprezy, lecz szczególne podziękowania za nią należą się Mateuszowi Przybyłowskiemu, który od wielu miesięcy pracował nad tym by ostatecznie impreza odbyła się w takim kształcie w jakim się odbyła i za to wszystko należą mu się brawa. Zdjęcia z imprezy niebawem oraz za niespełna dwa tygodnie w Kurierze Lokalnym.

autor: ~trenejros 2017-07-03 15:47:20

avatar Brawo Mati(dla niektórych Sokół)i od niedawna panie magistrze....i oby żona była zawsze wyrozumiała,bo wiem ile potrzeba zachodu aby taką imprezę przygotować.

autor: ~Zawiedziony 2017-07-03 17:51:30

avatar Miała wygrać IPA, a wyszła z tego P...

Orzeł GranowoSpójnia Strykowo
spotkanie pucharowe