Festyn policyjny - ciąg dalszy

• autor: Jack07, 2017-07-03 18:04
I jeszcze o turnieju. Podsumowanie festynu pióra organizatora całego przedsięwzięcia - Mateusza Przybyłowskiego - w rozwinięciu
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj. Jeszcze raz z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim wymienionym poniżej firmom za wsparcie:

-Firma Painter ze Steszęwa i Pan Roman Biały
-Firma Emal-piask i Pan Włodzimierz Czerniejewicz
-Firma DobryDzwięk i Pan Mateusz Kuźniarek
-Firma Fizjo+ i Pan Maciej Rychlik
-Firma budowlana Pana Grzegorza Nowakowskiego
-Firma Solo i Pan Henryk Paluszak
-Firma MAR Pol i Pan Marek Krupa
-Firma Ochrona Pewność i Pan Henryk Szukała
-Firma Fronty Strykowo i Pan Paweł Kowalak
-Firma BEWA i Pani Beata Stankowska oraz Waldemar Wurster
-Firma SKR Stęszew i Pan Krzysztof Robaszyński
-Firma instalacyjna wod-kan-gaz i Pan Roman Patelka
-Firma KEMAL i Pani Krystyna ORNAL
-Firma Budnet i Pan Waldemar ILMANN
-Firma Kowalstwo Artystyczne Paweł Jeżewski
-Firma Szulc Serwis i Pan Roman Szulc
-Firma Hurtownia wod –gaz i Pan Zbigniew JUJA
-Spółdzielcza Grupa Bankowa a dokładniej Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Mosinie
-Firma Mundur.com.pl – sklep Policyjny a dokładniej Pan Michał SZTOMPKA

Patronat medialny nad całym festynem sprawował Kurier Lokalny
W dniu 1 lipca, na terenie stadionu im. Sylwestra Dotki, odbyła się impreza, mająca na celu przybliżenia lokalnej społeczności, służby mundurowe. Organizatorem tego przedwsięwzięcia był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów OPP w Poznaniu, wraz z miejscowym klubem sportowym „Spójnia” Strykowo.
Osoby które przyszły na festyn mogły zobaczyć:
-pojazdy Policji min. Armatka Wodna i pojazd wypadowy ze stanu Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, pojazd profilaktyczny Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu, oraz radiowóz z KP Stęszew;
-pojazdy straży pożarnej z OSP Strykowo, OSP Stęszew oraz specjalistyczny pojazd z Komendy Miejskiej PSP z Poznaniu;
-Auto do przewozu więźniów z Zakładu Karnego Wronki;
-pojazd Straży Granicznej z Poznania;
Atrakcjami które wzbudziły największe zainteresowanie były pokazy wyszkolenia psów ze stanu OPP w Poznaniu, konkurencja armatek wodnych Policji i Straży Pożarnej oraz Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji. Straż Graniczna demonstrowała robota, którego mają na wyposażeniu. W trakcie całego festynu bezpłatnie przewożono uczestników bryczkami a najmłodsi uczestnicy mogli ponadto bezpłatnie korzystać z dmuchańcy. Członkowie związków z OPP w Poznaniu, przekazali najmłodszym uczestnikom tego festynu baloniki oraz ufundowali watę cukrową. Równolegle z tymi atrakcjami, odbywał się turniej piłki nożnej. W zawodach tych wzięły udział drużyny: Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, IPA Poznań, Strażacy Gminy Stęszew, Działacze Spójni Strykowo, Juniorzy oraz Drużyna Pamięci Trenera Karola. Zawody te odbywały się w systemie meczy- każdy z każdym i w wyniku rozegrania wszystkich meczy, zwycięzcami turnieju okazali się zawodnicy drużyny Działaczy, następnie OPP Poznań, IPA Poznań, Juniorzy, Strażacy i Drużyna Pamięci.
Najlepszym bramkarzem w turnieju został reprezentant IPA Poznań- Maciej Lubczyński. Najlepszymi strzelcami w turnieju zostali, zdobywcy 6 bramek – Jakub Segieda- OPP Poznań oraz Łukasz Czarnuch z IPA Poznań.
Puchary dla drużyn oraz nagrody indywidualne zostały wręczane na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Feniks” nad jeziorem Strykowskim. Wyróżnienia te zostały wręczane przez Burmistrza Miasta i Gminy Stęszew Pana Włodzimierza Pinczaka, Wiceprezesa klubu „Spójnia” Strykowo Jacka Nowickiego, Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP w Poznaniu mł. asp. Mateusza Przybyłowskiego oraz Prezesa IPA Poznań podinsp. Witolda Drzażdżyńskiego.
Z uwagi na wkład, w organizację festynu „Rozpoczęcie lata ze służbami mundurowymi”, zostali wyróżnieni szklanymi statuetkami:
-Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary,
-Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu mł. insp. Robert Kasprzyk;
-Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu nadkom. Maciej Purol;
-Prezes IPA Poznań podinsp. Witold Drzażdżyńskiego
-Burmistrz Miasta i Gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak.

Orzeł GranowoSpójnia Strykowo
spotkanie pucharowe