Duże emocje w Strykowie

• autor: Jack07, 2017-10-08 20:31

Sezon 2017/18 - Klasa Okręgowa, Grupa Zachodnia - 8 kolejka - 8.10.2017r.

SPÓJNIA STRYKOWO
- SPARTA SZAMOTUŁY - 2:2 (1:1)

Bramki: Sebastian Rajewicz 25' , Maciej Urbaniak 82'

Spójnia: Patryk Kurowski – Damian Kuik, Damian Kurkowiak, Krystian Kurkowiak, Sebastian Rajewicz  (74’ Mateusz Królik)– Piotr Kaczmarek (81’ Arkadiusz Skóra), Tomasz Pacygon, Radosław Łuczak, Grzegorz Hojan – Maciej Urbaniak (88’ Kacper Sobański), Bartek Urbaniak.

Mecz o dwóch różnych obliczach obejrzeli kibice w Strykowie. Pierwsza połowa średnio interesująca, natomiast po zmianie stron a szczególnie w ostatnich dwudziestu minutach meczu emocji było aż nadto. Zaczęło się nad wyraz niekorzystnie dla naszego zespołu, bowiem po faulu w polu karnym na grającym trenerze Sparty sędzia nie miał wątpliwości by podyktować jedenastkę dla gości, która po chwili została skutecznie zamieniona na bramkę. Od początku zatem nasz zespół musiał gonić wynik i dwukrotnie przed swoimi szansami stawali Krystian Kurkowiak (uderzenie nad poprzeczką) oraz Bartek Urbaniak, którego strzał wybronił bramkarz Sparty. W 20 minucie goście mieli doskonałą okazję do zdobycia drugiego gola po rzucie wolnym, kiedy to po strzale gracza z Szamotuł instynktownie piłkę odbił Patryk Kurowski, ale na nieszczęście wprost pod nogi napastnika gości po strzale którego piłkę z bramki wybił Damian Kurkowiak, a kolejna dobitka przeszła obok słupka. W 25 minucie gracz z Szamotuł zagrał piłkę ręką przed swoim polem karnym i do piłki z rzutu wolnego podszedł Sebastian Rajewicz który mocnym strzałem pewnie umieścił piłkę w bramce gości. Chwilę potem to goście znów mogli jednak prowadzić, ale fantastycznie w sytuacji sam na sam spisał się Patryk Kurowski, który odbił skutecznie strzał gracza Sparty. Przed przerwą Spójnia miała jeszcze swoje dwie okazje, ale najpierw strzał Bartka Urbaniaka z ostrego kąta wybił bramkarz, a chwilę przed końcem pierwszej części Radek Łuczak także nie dał rady z bliska pokonać bramkarza gości. Po zmianie stron zdecydowaniej zaatakowała nasza drużyna i efektem tego była okazja Macieja Urbaniaka, który w ostatniej chwili został przyblokowany w polu  karnym, ale piłka trafiła do nabiegającego Grzegorza Hojana który w doskonałej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Napór na bramkę gości trwał nadal. Po minucie Grzegorz Hojan mógł zrehabilitować się, ale ładne uderzenie z bocznego sektora pola karnego przeszło nieznacznie obok słupka. Chwilę później znów Spójnia miała swoją kolejną stuprocentową okazję, ale tym razem doskonałego dogrania Macieja Urbaniak nie wykorzystał Radek Łuczak, który z 5 metrów paskudnie spudłował. W odpowiedzi Sparta zaatakowała i po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego piłka trafiła na głowę napastnika z Szamotuł, który uderzył piłkę blisko spojenia słupka i poprzeczki bramki. W 70 minucie Spójnia straciła jednego zawodnika, gdy po chamskiej prowokacji zawodnika Sparty Tomasz Pacygon nie powstrzymał swoich emocji i opluł przeciwnika, za to ujrzał czerwony kartonik od sędziego i Spójnia musiała przez ponad 20 minut grać w osłabieniu. Obraz gry jednak wiele się nie zmienił i to nadal nasz zespół sprawiał lepsze i korzystniejsze wrażenie na boisku. Ukoronowaniem tego była akcja z 82 minuty kiedy to szybki atak prawą stroną Bartka Urbaniaka zakończył się dośrodkowaniem do nabiegającego Macieja Urbaniaka który pewnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Goście nie mieli za bardzo pomysłu by doprowadzić do wyrównania, a Spójnia za sprawą Bartka Urbaniaka mogła przypieczętować triumf w tym spotkaniu, ale w 86 minucie przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem Sparty. W ostatnich minutach przebudzili się goście i po błędzie komunikacji obrony z naszym bramkarzem zawodnik z Szamotuł stanął przed szansą na gola, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu Grzegorz Hojan. W 91 minucie rozpaczliwe dośrodkowanie gracza gości zostało przez naszego obrońcę wybite przed pole karne, gdzie stał gracz Sparty który bardzo ładnym uderzeniem pokonał naszego bramkarza i doprowadził do wyrównania. Spójnia mimo osłabienia jednak nie rezygnowała ze zdobycia decydującego gola i w 93 minucie Arek Skóra przeprowadził rajd lewą stroną zakończony precyzyjnym dośrodkowaniem do Bartka Urbaniaka którego potężne uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki Sparty, a poprawka Kacpra Sobańskiego była niecelna. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji bowiem zagraliśmy bardzo solidne zawody, a zabrakło jedynie tej skuteczności, bo sytuacje mieliśmy nad wyraz klarowne. Martwi to tym bardziej że powoli zaczynamy potrzebować punktów jak tlenu.

Spójnia StrykowoOrkan Konarzewo
Spójnia Strykowo 3:2 Orkan Konarzewo