Wreszcie jakiś punkt

• autor: Jack07, 2017-10-28 19:24

Sezon 2017/18 - Klasa Okręgowa, Grupa Zachodnia - 11 kolejka - 28.10.2017r.

SOKÓŁ DUSZNIKI - SPÓJNIA STRYKOWO
- 1:1 (1:1)

Bramka: Bartek Urbaniak 35'

Spójnia: Adrian Rożek – Krystian Kurkowiak, Łukasz Rajewicz, Damian Kurkowiak, Sebastian Rajewicz (71’ Mateusz Przybyłowski)  – Maciej Urbaniak, Radosław Łuczak, Tomasz Pacygon (56’ Michał Kuźniarek), Grzegorz Hojan – Dominik Luleczka (71’ Piotr Kaczmarek), Bartek Urbaniak.

Spójnia wciąż w mocno wakacyjnej formie. Dlatego pewnym pocieszeniem jest fakt że mimo słabej pierwszej i trochę lepszej drugiej połowy, udało się wywieźć z Dusznik choćby ten punkt który dużo w naszej sytuacji nie wnosi, ale zawsze pozwala patrzeć w przyszłość z pewnym optymizmem. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy i już w 4 minucie Adrian Rożek musiał zademonstrować swoje umiejętności broniąc strzał z dystansu gracza Sokoła. W 14 minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła w polu karnym do zawodnika Sokoła, który trącił piłkę tak że przeszła ona blisko słupka naszej bramki. 3 minuty później powinno być 1:0 dla gospodarzy ale po strzale napastnika Sokoła Adrian Rożek odbił piłkę palcami i sparował ją na słupek, choć było naprawdę blisko straty tego gola. W kolejnych minutach Spójnia starała się odgryzać strzałami z dystansu, ale zarówno próba Damiana Kurkowiaka jak i Bartka Urbaniaka przeszły obok słupka. Mimo tych prób przewagę wciąż utrzymywali gospodarze i w 24 minucie znów nasz bramkarz musiał interweniować po strzale z dystansu. W 26 minucie straciliśmy piłkę w środku pola i po szybkim ataku i strzale z prawej strony gospodarze wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Po pół godzinie i po stracie gola wreszcie Spójnia zabrała się trochę do pracy i dwukrotnie Bartek Urbaniak uderzał z dystansu, ale po jego strzałach piłka przeszła najpierw obok słupka, a potem minimalnie nad poprzeczką. W 35 minucie udało nam się doprowadzić do wyrównania. Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Radka Łuczaka Bartek Urbaniak wykorzystał błąd bramkarza i strzałem głową po koźle wpakował piłkę do bramki Sokoła. W końcówce jeszcze jedną szansę mieli gospodarze, ale znów dobrze interweniował nasz junior w bramce. Po zmianie stron nasza gra zaczęła wyglądać już nieco lepiej, ale nie przekładało się to na wymierne okazje strzeleckie. Dużą rolę odgrywał porywisty wiatr który rozdawał karty na boisku. Przez pierwsze pół godziny drugiej odsłony oba zespoły oddały po trzy strzały na bramkę, ale żaden z nich nie był celny. Dopiero w 75 minucie gracz  Sokoła uderzając z dystansu zmusił do interwencji naszego bramkarza. To był zresztą jedyny celny strzał w tej części. Końcówka to znów kilka niecelnych strzałów, więc spotkanie zakończyło się podziałem punktów, co z pewnością obu ekip specjalnie nie ucieszyło. Szkoda tylko że w  tym meczu kontuzji mięśnia po bezpardonowym ataku nabawił się Tomek Pacygon. A w najbliższą niedzielę mecz który nie wymaga wielkiej rekomendacji ani specjalnej mobilizacji, bowiem do Strykowa zawita świetnie spisująca się tej jesieni ekipa Lipna Stęszew i mecz z lokalnym rywalem z pewnością wyzwoli pokłady dodatkowej energii i zaangażowania, więc specjalnie nie musimy nikogo zachęcać by przybyć na nasz stadion w niedzielne popołudnie. Emocje gwarantowane.

autor: ~DO Zarzadcy strony !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... 2017-10-31 08:43:32

avatar bedzie jakis opis meczu ?????

autor: ~kibic 2017-10-31 21:12:17

avatar lepiej nie....