- TSG KAMIENIEC - 3:0 (2:0)

Bramki: B. Urbaniak 40' , 77' , K. Kaczmarek 44'

Więcej w rozwinięciu. Film poniżej

Spójnia: Patryk Kurowski – Michał Kuzniarek (37’ Mateusz Królik), Krystian Kurkowiak, Łukasz Rajewicz, Krzysztof Kaczmarek – Damian Karasiewicz (67’ Sebastian Rajewicz), Piotr Kaczmarek, Kacper Sobański (69’ Arkadiusz Skóra), Maciej Urbaniak, Grzegorz Hojan – Bartek Urbaniak (87’ Piotr Pawlak).

Drugi mecz wiosny z TSG Kamieniec jawił się jako ten z gatunku bardzo ważnych. Oczywiście przedwczesne były głosy płynące z zewnątrz jakoby było to już spotkanie o utrzymanie w Okręgówce. Pisanie takich stwierdzeń na 12 kolejek przed końcem rozgrywek mija się z prawdą, aczkolwiek nie ukrywaliśmy że to mecz który będzie miał kapitalne znaczenie w końcowym rozrachunku. Po dobrym meczu we Wronkach i stracie trzech punktów w ostatniej sekundzie meczu, domowy mecz z przedostatnim w tabeli Kamieńcem miał pokazać że w drużynie tkwi potencjał i możliwości, a jesień była jedynie jakimś koszmarnym żartem. Tym bardziej że graliśmy z drużyną która widać dobrze nam leży, a boiskowa rzeczywistość pokazała że faktycznie tak było. Od początku Spójnia zagrała mądrze, spokojnie i konsekwentnie z tyłu. Raziła jedynie nerwowość w rozgrywaniu piłki i niekiedy nieprzemyślane zagrania do partnera. Kamieniec grał z kolei piłkę polegającą na przerzucaniu futbolówki z obrony do ataku z pominięciem pomocy, co skutecznie było kasowane przez nasz doświadczony blok obronny. Szkoda że z tego bloku nie każde ogniwo wyszło z meczu bez szwanku. W 37 minucie straciliśmy bowiem Michała Kuzniarka, który po jednym ze swoich odważnych wejść starł się głową z przeciwnikiem i po głębokim rozcięciu łuku brwiowego trafił karetką do szpitala. Michał to jednak twardy facet i liczymy że niebawem ponownie do nas dołączy by pomóc drużynie w osiągnięciu zakładanego na wiosnę celu. Tymczasem Michu trzymaj się.

Pierwszą grozną akcję meczu przeprowadziła Spójnia w 4 minucie, kiedy to z dystansu uderzał Kacper Sobański, ale bramkarz odbił ten strzał który finalizować głową próbował Maciej Urbaniak, ale tym razem już piłka trafiła w rękawice bramkarza TSG. W 21 minucie po prawej stronie akcję przeprowadził Damian Karasiewicz, ale po dośrodkowaniu i zamieszaniu sytuację uratował bramkarz przyjezdnych. W pierwszych 35 minutach meczu goście próbowali sześć razy oddać celny strzał na nasza bramkę, ale ani razu piłka nie szła w światło naszej bramki. Co nie udawało się gościom, udało się naszej drużynie w 40 minucie która do tego momentu też trzeba uczciwie powiedzieć ze nie grzeszyła skutecznością. Maciej Urbaniak wypatrzył wychodzącego na dobrą pozycję Bartka Urbaniaka, a ten widząc że bramkarz zle obliczył swe wyjście do piłki podciągnął jeszcze parę metrów i spokojnie uderzył do odkrytej już bramki wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Spójnia na tym nie poprzestała i już cztery minuty pozniej było 2:0 dla naszego zespołu. Piotr Kaczmarek dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Krzysztofa Kaczmarka, który spokojnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W miarę spokojne i bezpieczne prowadzenie które wypracowaliśmy sobie w końcówce pierwszej połowy, mogło zostać zmącone w 58 minucie kiedy to goście wyszli z groźną kontrą, po której w idealnej sytuacji znalazł się napastnik z Kamieńca, a że skuteczność nie była mocną cechą gości to gracz ten w tej sytuacji zwyczajnie posłał piłkę nad poprzeczką. W 66 minucie mógł znów paść gol kontaktowy, ale po dośrodkowaniu piłki w pole karne i zamieszaniu fantastyczną interwencją popisał się Patryk Kurowski, który instynktownie odbił futbolówkę zmierzającą do naszej bramki. W 72 minucie dynamiczną akcję przeprowadził Arek Skóra który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, ale jego dośrodkowanie przeciął obrońca, który jednak swą interwencją był bliski gola samobójczego. W 77 minucie było już jednak praktycznie po meczu. Piotr Kaczmarek  wychodzący z kontrą wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Bartka Urbaniaka, który po podciągnięciu z piłką 30 metrów zwiódł obrońcę gości i ze spokojem uderzył na bramkę tak że bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję. Goście co prawda ambitnie dążyli do zmniejszenia strat, ale w 85 minucie nadziali się na kontrę Spójni którą przeprowadził Krystian Kurkowiak, który minął już ostatniego obrońcę, a ten powalił go na ziemię, za co obejrzał czerwony kartonik, a rzut wolny z 16 metrów egzekwowany przez Sebastiana Rajewicza trafił w wewnętrzną stronę słupka i wyszedł niestety w pole. Jeszcze w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Macieja Urbaniaka wzdłuż bramki minimalnie minął się z piłką Krystian Kurkowiak, a brakowało naprawdę niewiele. Spójnia odniosła zatem spokojne i pewne zwycięstwo w tym ważnym meczu i miejmy nadzieję że nie zaprzestanie skutecznego marszu po kolejne punkty, tak by piąć się coraz wyżej w ligowej tabeli.