To boli ...

• autor: Jack07, 2018-04-19 20:31

Sezon 2017/18 - Klasa Okręgowa, Grupa Zachodnia - 17 kolejka - 19.04.2018r.

POGOŃ LWÓWEK - SPÓJNIA STRYKOWO
- 7:2 (3:1)

Bramki: Bartek Urbaniak 35' , Sebastian Rajewicz 75'

Spójnia: Adrian Rożek – Mateusz Królik, Krystian Kurkowiak, Łukasz Rajewicz, Krzysztof Kaczmarek – Damian Karasiewicz (62’ Mikołaj Fornalik), Kacper Sobański (62’ Sebastian Rajewicz), Piotr Pawlak (68’ Dawid Brojakowski), Radosław Łuczak, Grzegorz Hojan (80’ Tomasz Borowicz) – Bartek Urbaniak.

Kilka lat temu rozgromiliśmy Pogoń Lwówek (będącą wówczas w rozsypce) w Strykowie 9:1. Od tego czasu to Pogoń stała się naszym koszmarem. Obojętnie kiedy i gdzie otrzymujemy od nich regularny łomot. Tak było jesienią w Strykowie (1:6), nie inaczej było we Lwówku. Pogoń nie ukrywa swych IV ligowych planów i to było niestety widać na boisku. To było jak wyścig na szosie Renault Kangoo z Mercedesem. Różnica była aż nadto widoczna. Szkoda, bo nasz potencjał piłkarski jest duży. Widać jednak było wytrenowanie i przygotowanie szybkościowe półzawodowców z Lwówka (może za dużo powiedziane że z Lwówka, skoro tylko jeden zawodnik jest z tej niemałej miejscowości, reszta to armia zaciężna ) z amatorami ze Strykowa. Ambicja była z pewnością na podobnym poziomie z obu stron. Umiejętności i boiskowe doświadczenie niekoniecznie. Cieszy że nasza młodzież wchodzi coraz szersza ławą (zagrało ich w tym meczu w sumie sześciu). W Pogoni Lwówek z kolei  prócz bramkarza i obrońcy, młodzieżowców brak (nawet na ławce). Warto patrzeć długofalowo, my graczy mamy oni już niekoniecznie. Chyba że kupią. Ale to nie nasz problem i nie nasza sprawa. Tu i teraz jesteśmy jednak pół roku świetlnego od Lwówka któremu rzecz jasna życzymy awansu. Z tą gra z polotem i fantazją, zasługują. A my pracujmy i wyciągajmy wnioski z tych pożytecznych acz bolesnych lekcji. Na razie to wynik rodem z hokeja. Może będzie lepiej.

W czwartkowym meczu rozegranym awansem Pogoń oprócz atutów szybkościowych niszczyła nas prostopadłymi piłkami zagrywanymi wzdłuż naszej nieszczelnej defensywy. Już w 3 minucie mieliśmy tego próbkę, ale nasz młody bramkarz Adrian Rożek był czujny i stanął na wysokości zadania. W 6 minucie przy wielkiej pomocy sędziego liniowego, już takiego szczęścia nie miał. Spalony który aż raził (niestety nie sędziego asystenta) sprawił że gracz Pogoni znalazł się na czystej pozycji z której spokojnie zdobył gola. Oczywiście nie zamierzamy pastwić się nad arbitrem, który popełnił wielki błąd do którego rzecz jasna się nie przyznał. To nie zmieniło by wyniku meczu (bardziej może rozmiary). Fakt że tego gola mimo wszystko być nie powinno. Ciekawostką, która przejdzie do historii jest wyrzucenie na trybuny naszego masażysty, który zbulwersowany wypowiedział w kierunku sędziego tekst który będzie cytowany chyba przez lata.

W 17 minucie Pogoń była bliska drugiego gola po rzucie wolnym ,ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka, a dobitka powędrowała nad bramką. Spójnia próbowała się nielicznie odgryzać ale albo brakowało precyzji albo szybkości. Przełomowymi dla losów meczu były minuty 26 i 27, kiedy to przez chwile straciliśmy dwa gole. Najpierw po ładnej kombinacyjnej akcji i strzale z obrzeża pola karnego Adrian musiał wyciągać piłkę z siatki, a po chwili po wznowieniu, szybkim wejściu w nasze pole karne i strzale z ostrego kąta pada gol nr. 3. Odgryzamy się jak możemy. Akcja Damiana Karasiewicza z 35 minuty, gdy zaczarował bocznego obrońcę i wrzucił piłkę do Bartka Urbaniaka, który przymierzył z pola karnego w okienko Lwówka. Piękny gol na osłodę. Pogoń zła, Pogoń atakuje i pięciokrotnie bez wdawania się w szczegóły w odstępie sześciu minut przed przerwą interweniuje nasz 18-letni wysoki i utalentowany bramkarz. Po zmianie stron Adrian nadal w transie, broni kolejny strzał. Niestety w 49 minucie kapituluje czwarty raz, po szybkiej akcji i sytuacji sam na sam. 62 minuta i jest już 5:1 dla gospodarzy. Krzyżowe podanie, wygrany pojedynek biegowy i strzał w pełnym biegu przy słupku. Akcja której nie powstydzili by się w o wiele wyższej lidze. Kilka minut później znów szybkość decyduje że gracz z Lwówka ma świetną okazję, ale brakuje precyzji. A trzy minuty później kolejny gol, znów wygrany pojedynek biegowy i precyzyjny strzał przy słupku. Idzie się pogubić.  W 75 minucie to Spójnia tym razem kąsa. 22 metry od bramki, płaski strzał obok muru tuż przy słupku Sebastiana Rajewicza i drugi gol dla naszej drużyny.  Dwie minuty pózniej popełniamy stratę w środku pola, która kończy się prostopadłym dograniem piłki do napastnika, który nie ma problemów ze zdobyciem siódmego gola. Oblężenie naszej bramki trwa w najlepsze. W 86 minucie 16-letni Dawid Brojakowski ratuje nasz zespół od straty kolejnej bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale głową gracza Pogoni.  Potem jeszcze gospodarze uderzają dwukrotnie niecelnie. Koniec meczu. Bolesna porażka. Siedmiu goli jeszcze nie straciliśmy NIGDY w siedmiu kolejnych sezonach w Okręgówce. To boli.

NKS NiepruszewoSpójnia Strykowo
NKS Niepruszewo 4:0 Spójnia Strykowo