06-2018

Dobry mecz Spójni i końcowy niedosyt

• autor: Jack07, 2018-04-28 23:49

Sezon 2017/18 - Klasa Okręgowa, Grupa Zachodnia - 18 kolejka - 28.04.2018r.

SPÓJNIA STRYKOWO
- SOKÓŁ RAKONIEWICE - 2:2 (0:1)

Bramki: Maciej Urbaniak 47' (k) , 85'

Spójnia: Adrian Rożek – Michał Kuzniarek, Łukasz Rajewicz, Krystian Kurkowiak, Krzysztof Kaczmarek (75’ Sebastian Rajewicz) – Piotr Kaczmarek (77’ Dominik Luleczka), Radosław Łuczak, Maciej Urbaniak, Daniel Kańduła (63’ Grzegorz Hojan), Mateusz Królik (63’ Arkadiusz Skóra) – Bartek Urbaniak.

Dobry i emocjonujący mecz obejrzała w sobotni wieczór ponad setka kibiców w Strykowie. W pojedynku o podwyższonym ciężarze emocjonalnym to goście mimo iż dwukrotnie wychodzili na prowadzenie mogą być zadowoleni że wywożą ze Strykowa jeden punkt. A pomeczowe wypowiedzi w obozie gości, że jak można było nie wygrać z ostatnią drużyną w tabeli świadczy że albo byli na innym meczu, albo są zupełnie oderwani od rzeczywistości. Dobrze grająca Spójnia stworzyła sobie sporo okazji do zdobycia gola i tylko dzięki fantastycznej postawie bramkarza z Rakoniewic oraz sprycie napastnika gości (zdobywcy dwóch goli) Sokół wyjeżdża z jednym punktem. Takich meczów szkoda najbardziej, ale postawa drużyny daje optymizm na kolejne mecze i myślę że z taką grą jeszcze wiele punktów wpadnie na nasze konto. Od początku meczu zaznaczyła się dominacja Spójni. Już w 2 minucie Bartek Urbaniak uderzał celnie na bramkę Sokoła, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Minutę później nasz zawodnik uderzał ponownie z dystansu ale do odbitej przez bramkarza piłki nikt nie zdążył dobiec. Ataki naszego zespołu trwały nadal i w 5 minucie Radek Łuczak wpadł z piłką w pole karne i w doskonałej sytuacji posłał piłkę obok słupka bramki gości.  W 10 minucie doskonałą paradą popisał się bramkarz Sokoła kiedy to po dograniu Macieja Urbaniaka, Bartek Urbaniak wszedł w pole karne i świetnym plasowanym strzałem w okienko próbował umieścić piłkę w siatce, ale jak już wcześniej napisałem, super strzał, ale jeszcze lepsza parada.  Goście swój pierwszy strzał oddali w 13 minucie, ale dobrym refleksem wykazał się nasz 17-latek w bramce Adrian Rożek który wybił strzał na róg. W 28 minucie po dograniu piłki ze skrzydła przed świetną szansą stanął nasz kolejny junior Mateusz Królik, ale jego strzał z 5 metrów został zablokowany, a po chwili poprawka została sparowana nad poprzeczką przez bramkarza gości. W 30 minucie nasza obrona popełniła jeden nielicznych w tym meczu błędów i gracz gości stanął przed świetną okazją i po strzale w długi róg pokonał naszego bramkarza. Trochę szok i niedowierzanie biorąc pod uwagę jak ten mecz się układał. Oszołomiona spójnia przez kolejne minuty za bardzo nie potrafiła zagrozić bramce gości i dopiero w 43 minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Radka Łuczaka przed świetną szansą  stanął Piotr Kaczmarek ale strącił piłkę głową niedokładnie, tak że przeszła ona obok słupka. W szatni padło parę mocnych słów i już minutę po wznowieniu gry szarżującego w polu karnym Radka Łuczaka ściął obrońca z Rakoniewic tak że sędzia nie miał wątpliwości z podyktowaniem jedenastki dla naszej drużyny. Pewnym egzekutorem okazał się Maciej Urbaniak, mimo że bramkarz wyczuł jego intencję, to strzał był na tyle silny i na odpowiednim pułapie, że piłka znalazła się w siatce Rakoniewic. W 52 minucie strzelec gola ponownie miał swoją okazję, lecz zamiast strzelać podawał piłkę koledze, który przymierzył nieznacznie niecelnie. W 70 minucie powstało spore zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie nasz napastnik został złapany na spalonym. W 73 minucie znów tracimy niespodziewanego gola po zagraniu z rzutu autowego i przedłużeniu podania do niepilnowanego szybkiego napastnika Sokoła, który wykorzystał podanie i strzałem głową po raz drugi pokonał naszego bramkarza. W 85 minucie Spójnia jednak skutecznie odpowiedziała. Najpierw po rzucie rożnym strzał głową Macieja Urbaniaka bramkarz odbił na róg. Ale ponowne dogranie Radka Łuczaka trafiło już precyzyjnie na głowę Macieja Urbaniaka, który po raz drugi znalazł sposób na najlepszego zawodnika w ekipie gości. Dwie minuty pózniej jeszcze Arek Skóra, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej, znalazł się w dogodnej pozycji, ale tym razem powtórki z Orkana Konarzewo nie było i nasz młody napastnik nieznacznie przestrzelił swój strzał. Szkoda tylko jednego punktu, ale ważniejsza od końcowego rezultatu była postawa naszego zespołu, którą to jesteśmy wszyscy zbudowani. Już w wtorek kolejne trudne wyzwanie – mecz z wiceliderem Sokołem w Pniewach. Za taką boiskowa postawą możemy się postawić faworytowi.

Na meczu z tyłu boiska, nieśmiało ale konkretnie i konsekwentnie przez cały mecz spontanicznie zebrana, prowadziła doping grupa naszych uczniów podstawówki. To był ich pierwszy raz. Chłopaki, było ekstra. Liczymy na więcej w kolejnych meczach. Wielkie brawa. Tak właśnie rodzi się doping kibiców w Strykowie.

autor: ~JAN STANISŁAW KUCZYŃSKI 2018-04-29 02:20:40

avatar BRAWO ! BRAWO ! i jeszcze raz BRAWO !!, lepszy punkt w garści niż nic, szacun za wyprowadzenie z 0-1 na 2-2. Myślę, że 10 - 11 miejsce jest w zasięgu SPÓJNII w tym sezonie !! pzdr :)

Obra ZbąszyńSpójnia Strykowo
Obra Zbąszyń   Spójnia Strykowo