Relacja z obchodów I rocznicy śmierci Marka Urbaniaka

• autor: Jack07, 2018-07-29 22:50

W dniu 28 lipca 2018 roku, z inicjatywy Pana Mateusza Przybyłowskiego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo odbyły się uroczystości upamiętniające I Rocznicę Śmierci wieloletniego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo Pana Marka Urbaniaka.

Relacja piórem Prezesa wraz ze zdjęciami w rozwinięciu

Punktualnie o godz. 15:30 złożono kwiaty oraz znicze na grobie ŚP. Marka Urbaniaka na cmentarzu w Strykowie. Poza działaczami Strykowskiego klubu kwiaty i znicze złożyli:

-Burmistrza Gminy Stęszew Pan Włodzimierz Pinczak

-Radny Powiatu Poznańskiego Pan Krzysztof Robaszyński

-Sołtys Strykowo Pan Tomasz Szymański

-mieszkańcy Strykowa oraz byli zawodnicy naszego klubu

Po odmówieniu modlitwy, wszystkie osoby udały się do Kościoła Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji „I rocznicy śmierci Marka Urbaniaka od klubu Spójnia Strykowo”.

Punktualnie o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczystości przy pomniku założycieli klubu ze Strykowa. Prezes Spójni w swoim przemówieniu wspomniał, że jest to idealne miejsce żeby wspominać o Panu Marku, ponieważ działał oraz budował ten klub przez prawie dwadzieścia lat. Następnie Prezes Klubu powitał przybyłych gości:

-członków rodziny Św. Pamięci Pana Marka Urbaniaka

-Pana Włodzimierza Pinczaka - Burmistrza Gminy Stęszew

-Pana Tomasza Skupio- Zastępcę Dyrektora Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej, który reprezentował na tych uroczystościach Pana Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego

-Pana Marcina Drajera – Trenera Koordynatora reprezentującego Pana Pawła Wojtalę – Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej,

-Pana Krzysztofa Piasek – Wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS a zarazem Sekretarza Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS, reprezentującego Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Pana Tadeusza Tomaszewskiego,

-Sołtysa Strykowa Pana Tomasza Szymańskiego

-Panią Radną Gminy Stęszew Barbarę Sikorską

-Byłych Prezesów naszego klubu Pana Artura Roszaka, Pana Sławomira Wiśniewskiego i Pana Jacka Nowickiego

-Powitano również przedstawicieli mediów tj. Kurier Lokalny, Peryferiafutbolu.pl oraz Wielkopolski Futbol

-Dyrektora Firmy w której Pracował ŚP. Pan Marek Urbaniak

-przybyłych licznie mieszkańców Strykowa

W trakcie przemówienia sternik klubu przybliżył licznie zebranym uczestnikom uroczystości karierę sportową oraz społeczną ŚP. Pana Marka Urbaniaka. Na uwagę zasługuję fakt, iż posiadanie 7 dzieci, nie przeszkadzało w znalezieniu wolnego czasu, żeby pomagać innym. Pani Bernardyna Urbaniak – wdowa po ŚP. Panu Marku Urbaniaku otrzymała z rąk Prezesa Klubu szklaną statuetkę za wiele lat pracy społecznej dla klubu Spójnia Strykowo.

Następnie głos zabrali przybyli na miejsce zaproszeni goście, przemawiał Pan Burmistrz Gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak, Pan Tomasz Skupio, Pan Krzysztof Piasek oraz Pan Andrzej Jarzęmbowski – osoba która grała w piłkę z Panem Markiem Urbaniakiem.

Podsumowując uroczystości Pan Mateusz Przybyłowski podziękował wszystkim osobom, które były na cmentarzu, brały udział w mszy oraz w uroczystościach przy pomniku założycieli klubu Spójnia Strykowo. Podziękowano również Panu Jackowi Kuźniarkowi za nagłośnienie (firma Dobry Dźwięk Acoustic) oraz wszystkim osobom, które sfinansowały poczęstunek dla zaproszonych gości oraz zawodników.

Po części oficjalnej na murawę wbiegli zawodnicy, którzy znali oraz grali razem w piłkę z ŚP. Panem Markiem Urbaniakiem. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy „Miejscowi” oraz „Pozamiejscowi”. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla „Miejscowych”.

Dziękujemy wszystkim osobom które brały udział oraz pomagały w zorganizowaniu „I Rocznicy Śmierci Pana Marka Urbaniaka”, … człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim ….

Zdjęcia pod tym adresem klik

Czarni WróblewoSpójnia Strykowo
Czarni Wróblewo   Spójnia Strykowo