Sprawiedliwy pierwszy remis

• autor: Jack07, 2018-10-07 19:41

Sezon 2018/19 - Klasa Okręgowa, Grupa Zachodnia - 8 kolejka - 7.10.2018r.

SPÓJNIA STRYKOWO - PATRIA BUK - 0:0

Relacja w rozwinięciu

Spójnia: Krzysztof Rozumek – Grzegorz Hojan, Łukasz Rajewicz, Krystian Kurkowiak, Sebastian Rajewicz – Piotr Kaczmarek (87’ Arkadiusz Skóra), Tomasz Pacygon, Maciej Urbaniak, Piotr Pawlak (52’ Kacper Sobański) – Bartek Urbaniak, Filip Ignaszczak (70’ Kacper Bałuszek (88’ Adrian Korek)).

To był mecz walki, niewykorzystanych okazji i na pewnym przyzwoitym solidnym Okręgówkowym poziomie.  Spójnia od pewnego czasu ustabilizowała formę i gra na swoim w miarę dobrym poziomie, natomiast goście których zbyt długo brakowało na tym poziomie rozgrywek nie schodzą poniżej pewnego solidnego pułapu – zresztą pozycja wicelidera rozgrywek mówi sama za siebie (dodajmy że ze względu na remont obiektu przy Sportowej w Buku Patria 7 z 8 meczów rozegrała na wyjeździe). Lubimy grać z dobrymi i wymagającymi przeciwnikami, stąd poziom sportowy meczu mógł zadowolić. Oczywiście dużo było niedokładnych zagrań, niewykorzystanych szans, jednak było widać że spotkały się drużyny o dużym potencjale piłkarskim. Pierwszą okazję mieli goście kiedy to po uderzeniu z dystansu Krzysztof Rozumek musiał pokazać swoje ponadprzeciętne umiejętności wyciągając się jak pantera i odbijając piłkę lecącą mu za kołnierz na poprzeczkę swojej bramki. Goście w pierwszym fragmencie gry przejawiali spory animusz do gry co przełożyło się na kolejną okazję w 14 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony główkował napastnik Patrii a piłka przeszła nieznacznie obok słupka naszej bramki. Trochę przyduszona Spójnia swój pierwszy groźny atak przeprowadziła w 26 minucie kiedy to rozgrywający świetne spotkanie Sebastian Rajewicz uderzył z bocznego sektora boiska tak że lob szybujący w światło bramki wybijał dobrze broniący weteran między słupkami bramki Patrii. W 36 minucie bardzo aktywny w tym meczu Piotr Kaczmarek zdecydował się na akcję prawą stroną i po krótkim rajdzie zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego po którym bramkarz z trudem odbił strzał. Emocji podbramkowych zbyt wiele w pierwszej odsłonie nie mieliśmy, ale tuż przed przerwą przed szansą stanął Bartek Urbaniak po dograniu piłki od Piotra Pawlaka, lecz strzał głową powędrował kilka metrów od bramki Patrii. W drugiej połowie intensywność meczu się nie zmniejszyła, ale za to mieliśmy więcej okazji podbramkowych. Prym wiodła w tym Spójnia która stworzyła sobie kilka naprawdę ciekawych szans pod bramką przeciwnika. Pierwszą z nich miał Bartek Urbaniak w 48 minucie który kropnął z dystansu  lecz bramkarz Patrii sparował to uderzenie na rzut rożny. W 59 minucie w swoim stylu z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Krystian Kurkowiak, ale jego strzał a’la spadający liść przeszedł nieznacznie nad poprzeczką bramki Patrii. W 67 minucie ładną akcją popisał się Kacper Sobański który dośrodkował piłkę z bocznego sektora wprost na głowę Bartka Urbaniak, który uderzył znów obok słupka. Goście odgryźli się w 80 minucie kiedy to po strzale z dystansu na raty interweniował Krzysztof Rozumek który zażegnał niebezpieczeństwo. W 82 minucie groźną akcję przeprowadził Piotr Kaczmarek który z ostrego kąta wrzucił futbolówkę tak że gdyby nie interwencja bramkarza z Buku mogła paść bramka. W 86 minucie w dogodnej sytuacji z dystansu uderzał gracz Patrii ale zrobił to na tyle nieprecyzyjnie ze piłka przeszła nad nasza bramką o dobre trzy metry.  Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry przed startą gola uratował nas Krzysztof Rozumek który powstrzymał swą interwencją groźną szarżę gracza z Buku. Już w doliczonym czasie gry swą szansą miał Maciej Cieślak z rzutu wolnego , ale zawodnik  który nastrzelał w barwach różnych klubów mnóstwo goli Spójni tym razem uderzył po rykoszecie tuż obok słupka naszej bramki choć jego kolega spóźnił się z wślizgiem w polu karnym  i całe szczęście bo mogłoby to się skończyć różnie. Remis zatem nie krzywdzi żadnej ze stron i pokazuje że w takiej formie w jakiej są obie ekipy nazbierają one jeszcze sporo punktów jesienią. Spójnia swoich najbliższych poszuka w Słopanowie w starciu z kompletnie nam nieznaną ekipą miejscowego Orła.

NKS NiepruszewoSpójnia Strykowo
NKS Niepruszewo 4:0 Spójnia Strykowo