Powstała drużyna Orlików w Strykowie

• autor: Jack07, 2010-04-27 21:43

W Strykowie zainaugurowano budowę kolejnej młodzieżowej drużyny piłkarskiej. Szczegóły wydarzenia w rozwinięciu wiadomości...

Późną jesienią 2009 roku Łukasz Nowak zadał mi pytanie czy nie można by w Strykowie utworzyć grupy młodzieżowej złożonej z najmłodszych adeptów futbolu. Zachęcenie do aktywności fizycznej dzieci w najmłodszym wieku, zaszczepienie zdrowego modelu życia i uczenie koleżeńskości, współzawodnictwa to niebanalne wyzwanie. Dlatego też pomysł okazał się godny rozważenia na tyle iż wczesną wiosną postanowiłem zrobić sondę wśród rodziców chłopców uczęszczających do naszej strykowskiej podstawówki. Z 30 potencjalnych zawodników akces do uczestnictwa w tej inicjatywie wyraziło 21 chłopców (a właściwie zrobili to za nich ich rodzice). Po zorganizowaniu i dograniu wszelkich niezbędnych formalności natury techniczno-prawnej, można było z dumą ogłosić że w Strykowie powstaje grupa chłopców w kategorii Orlik (grupa wiekowa od 6 do 10 lat). Koncepcja jest taka że pierwsza część tzw. selekcyjna w ramach szkolnych SKS-ów trwać będzie do końca czerwca. W jej trakcie treningi będą odbywały się raz w tygodniu (we wtorki o godzinie 14.30) na boisku wielofunkcyjnym (w razie niepogody na sali gimnastycznej) i wtedy też po zaangażowaniu i przede wszystkim po frekwencji na treningach będziemy mogli ocenić czy taka forma aktywności dzieciom będzie odpowiadała i czy będą chętni by w ciągu dalszym (po wakacjach) regularnie uczęszczać i grać już pod skrzydłami klubu Spójnia Strykowo. Dalekosiężne plany są ambitne, niemniej to jeszcze nie czas i pora, by na zapas o nich mówić. Póki co za sobą mamy pierwszy inauguracyjny trening który odbył się we wtorek 27 kwietnia. Trening poprowadził Dariusz Sommerfeld, który docelowo ma być też trenerem tej grupy chłopców. Natomiast kierownikiem drużyny dbającym o wszelkie aspekty organizacyjne został Łukasz Nowak. Na wspomnianym treningu mimo zmiennej i wietrznej aury zjawiło się 17 chłopców, którzy z zapałem oddali się ćwiczeniom typowo piłkarskim przeplatanymi zabawami ruchowymi. Na koniec rozegrano 20-minutowy mecz sparingowy w którym co ciekawe padły zaledwie dwa gole. Zresztą to tak naprawdę nie miało większego znaczenia. Najważniejszy był uśmiech i zadowolenie na twarzach tych chłopców, którzy schodzili z boiska troszkę też i zmęczeni. Za sobą mają swój pierwszy krok w swą - mam nadzieję - udaną i ciekawą piłkarską przyszłość. Trzymajmy kciuki za naszych Orlików, by wytrwali jak najdłużej w swych marzeniach.

Nazwiska chłopców tworzących potencjalną kadrę tego zespołu:

- Patryk Jankowski
- Mateusz Rybarski
- Bartosz Dudziak
- Szymon Rybowski

Wszystkich chętnych z rocznika 200-2004 chcących dołączyć do zespołu serdecznie zapraszamy na treningi.

Galeria zdjęć z pierwszego treningu.

Krótkie filmiki: