Zabiegali i rozgromili rywala

• autor: Jack07, 2010-04-28 19:13

A Klasa Grupa 3 - 17 kolejka (zaległa) - 28.04.2010r.

HURAGAN ŁOMNICA - SPÓJNIA STRYKOWO – 1:4 (1:3)

Bramki: Dawid Pogorzelczyk 20', Marcin Urbaniak 30', Piotr Majorczyk 35', Mateusz Przybyłowski 76'

Więcej w rozwinięciu

Spójnia: Krzysztof Rozumek - Kamil Kaczmarek, Krzysztof Kaczmarek, Łukasz Bąkowski (78' Norbert Bławat), Sebastian Rajewicz (86' Jakub Fabiś) - Dawid Pogorzelczyk, Tomasz Pacygon (80' Bartłomiej Urbaniak), Łukasz Rajewicz, Mateusz Przybyłowski - Piotr Majorczyk (70' Rafał Rokicki), Marcin Urbaniak.

Efektowną wygraną zakończył się wyjazdowy mecz wicelidera ze Strykowa w Łomnicy. Od początku drużyny stworzyły dobre i szybkie widowisko i wiadomo było że bez goli w tym spotkaniu się nie obejdzie. W 20 minucie Spójnia objęła prowadzenie, a autorem gola (zresztą wyjątkowej urody) był Dawid Pogorzelczyk który huknął nie do obrony z dystansu, po indywidualnej akcji. Kilka minut później sędzia spotkania po interwencji Mateusza Przybyłowskiego dopatrzył się przewinienia w polu karnym i gospodarze doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego. Jednak Huragan z wyrównania strat nie cieszył się zbyt długo, bowiem już 5 minut później w zamieszaniu piłkę w siatce graczy z Łomnicy umieścił Marcin Urbaniak. Ostrzał bramki Huragana trwał nadal i w 35 minucie było już 3:1 dla przyjezdnych – na indywidualną akcję zdecydował się tegoroczny maturzysta Piotr Majorczyk który lobującym strzałem „wrzucił za kołnierz” piłkę bramkarzowi. W 44 minucie doszło do incydentu który mógł zaważyć na losach spotkania. W starciu dwóch graczy sędzia dopatrzył się obustronnej winy i ukarał zawodników żółtym kartonikiem. Marcin Urbaniak nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego co wyraził słownym protestem. Sędzia nie czekając długo pokazał naszemu zawodnikowi drugi żółty kartonik i odesłał naszego gracza do szatni. Sytuacja na szczęście nie podziałała demobilizująco na Spójnię, a na dodatek 7 minut po wznowieniu gry siły się wyrównały bo czerwoną kartkę obejrzał gracz z Łomnicy. Przez całą drugą połowę gracze ze Strykowa spokojnie kontrolowali wynik spotkania, a na dodatek jeszcze go podwyższyli po dwójkowej kontrze Rafała Rokickiego i Mateusza Przybyłowskiego, który precyzyjnym strzałem w długi róg po raz czwarty pokonał goalkeepera z Łomnicy.

Zasłużony wynik po naprawdę dobrej grze można by to spotkanie podsumować. Gracze z Łomnicy podkreślali po meczu – zagraliśmy podobnie jak z Sokołem Duszniki w niedzielę gdzie pokonaliśmy rywala 6:1, jednak tym razem rywal nie pozwolił nam się rozwinąć, a do tego zostaliśmy przez graczy Spójni zabiegani oraz umiejętnie wypunktowani i stąd nasza wysoka porażka.

Dodajmy na koniec beznadziejną postawę arbitra środowego spotkania. Nie dość że pochopnie pokazał dwie czerwone kartki, to jeszcze nie panował nad tym co się na boisku działo. Ten pan jeszcze sporo będzie się musiał uczyć by reprezentować odpowiedni poziom nawet w niskich klasach rozgrywkowych.

Tym razem nie będzie zdjęć oraz filmików z meczu.