• autor: Jack07, 2010-06-20 18:20

Mecz barażowy # 2 - 20.06.2010r. – Kwilcz

POLONIA II ŚRODA WIELKOPOLSKA – SPÓJNIA STRYKOWO – 4:1 (2:1)

Bramka: Krzysztof Rozumek 37’ (karny)

Po spotkaniu rozegrano serię rzutów karnych którą Polonia wygrała 6:5. O tym kto awansuje do Klasy Okręgowej zadecyduje środowy mecz między Polonią a Rzemieślnikiem, które zostanie rozegrane na boisku w Strykowie o 18.00.

Więcej w rozwinięciu

Dostepna jest Galeria Zdjęć z meczu oraz filmiki

Spójnia: Krzysztof Rozumek - Sebastian Rajewicz, Norbert Bławat, Łukasz Rajewicz, Marcin Korbas - Krystian Kurkowiak, Damian Kurkowiak (46' Dawid Pogorzelczyk), Bartłomiej Urbaniak, Grzegorz Hojan - Mateusz Przybyłowski, Piotr Majorczyk.

Spójnia potraktowała mecz już jakby pogodzona z utratą wymykającej się szansy. W spotkaniu wystąpiło kilku graczy z drużyny juniorskiej, natomiast drużyna ze Środy zagrała z wieloma graczami z kadry pierwszego zespołu i od razu miało to swoje przełożenie w przebiegu spotkania. Spójnia szybko (co stało się w tych barażach już tradycją) straciła gole - bowiem już w 9 minucie i następnie w minucie 14, Polonia rozmontowała defensywę Strykowa. Ambitna postawa graczy Spójni zaowocowała sytuacją z 36 minuty, kiedy to wychodzącego na pozycję Grzegorza Hojana sfaulował gracz Środy, a co ciekawe karnego bezbłędnie wykorzystał nasz bramkarz Krzysztof Rozumek.
W drugiej połowie doświadczeni gracze ze Środy kontrolowali rozwój wydarzeń na murawie dokładając dwa gole po strzałach z dystansu. Spójnia praktycznie nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji i zasłużenie przegrała mecz z drużyną która nie ukrywajmy ma chyba największe z całej trójki i szanse i możliwości awansu do wyższej klasy.
Po meczu małą szansą pocieszenia mogły się okazać karne, jednak w siódmej serii jedenastek pomylił się Bartek Urbaniak i to Polonia zgarnęła dodatkowy bonus z tego tytułu. Zatem sezon dla naszego klubu kończy się. Na podsumowania i analizy przyjdzie jeszcze czas, ale generalnie postawa w całym sezonie była naprawdę budująca i dająca podstawy do optymizmu na przyszłość.

W Poloni zagrało 9 graczy z kadry pierwszego zespołu, a kilku z nich znam choćby z Warty Poznań - to jej wychowankowie Kuba Jarmuszkiewicz i Dawid Lisek. W spotkaniu zagrał też doświadczony Robert Hirsch, który zdobył dwa gole, a przede wszystkim chodząca legenda Warty Poznań - grający jescze w latach 90-tych w I lidze jej lider - Tomek Rybarczyk - miło znów Cię ujrzeć "Ryba" w akcji - szacun. Na tle takiego rywala tym bardziej gratuluję naszej młodzieży dzielnej postawy.