SPÓJNIA STRYKOWO – TSG KAMIENIEC - 3:2 (2:2)

Bramki: Tomasz Pacygon 18’, 62’, Piotr Majorczyk 37’

Spójnia: Bartosz Wojda (46’ Krzysztof Rozumek) – Sebastian Rajewicz, Łukasz Bąkowski (61’ Norbert Bławat), Marcin Targowski (66’ Zbigniew Wolny), Marcin Korbas (56’ Bartłomiej Urbaniak) – Piotr Pawlak (46’ Maciej Urbaniak (69’ Damian Kurkowiak)), Łukasz Rajewicz, Tomasz Pacygon, Dawid Pogorzelczyk – Piotr Majorczyk (46’ Cyprian Roszak), Mateusz Przybyłowski.

Więcej w rozwinięciu

Mecz o różnych obliczach można by śmiało o tym sparingu napisać. W pierwszych 20 minutach gra absolutnie gospodarzom się nie kleiła, a goście z Kamieńca grali na dużym rozmachu i w 5 i 12 minucie zaaplikowali sennym strykowianom 2 gole. W 18 minucie Spójnia odpowiedziała ładnym trafieniem z dystansu Tomasza Pacygona (asysta Mateusza Przybyłowskiego). Gol podziałał na Spójnię mobilizująco bowiem od tego momentu przejęli oni inicjatywę na murawie, czego efektem był w 37 minucie wyrównujący gol autorstwa Piotra Majorczyka (asystą znów popisał się Mateusz Przybyłowski). W drugiej połowie Spójnia nie zwalniała tempa, a że goście dłużni nie pozostawali efektem tego był dobry i ciekawy pojedynek. Kilkukrotnie świetnymi paradami popisywał się Krzysztof Rozumek (który po przewie zastąpił między słupkami debiutującego w seniorskiej piłce Bartka Wojdę), natomiast w środku pola dzielił i rządził Tomek Pacygon który w 62 minucie ukoronował swój doskonały występ trafieniem na 3:2, po podaniu Macieja Urbaniaka. Do samego końca nie brak było groźnych spięć pod obiema bramkami, lecz wynik nie uległ już zmianie. Po meczu stojącym na bardzo przyzwoitym poziomie udało nam się odnieść zwycięstwo nad wymagającym rywalem i nie będzie to przesadą jeśli stwierdzę, że te 2 ekipy powinny nadawać ton w grupie 3 A Klasy. W Spójni praktycznie wszyscy gracze stanęli na wysokości zadania i można być optymistą przed rozpoczęciem rozgrywek.