Gramy z wiceliderem - TS Gminy Kamieniec

• autor: Jack07, 2008-11-02 00:40
Wprowadzenie

Po ubiegłotygodniowej potyczce z liderem w Zbąszyniu, przyjdzie nam się zmierzyć z kolejnym wymagającym rywalem, jakim niewątpliwie będzie wicelider rozgrywek – drużyna z Kamieńca.

Historia naszego dzisiejszego rywala sięga roku 1979, w którym to właśnie utworzono klub o nazwie Międzyzakładowy Ludowy Zespół Sportowy Kamieniec. Drużyna ta rozpoczęła ligowe zmagania od Klasy C, z której po roku awansowała do Klasy B. W 1987 roku nastąpił historyczny awans do Klasy A, gdzie drużyna z Kamieńca grała przez 4 sezony. Później znów nastąpiło obsunięcie o jedną klasę rozgrywek – drużyna balansowała między Klasą A i B. W Klasie B grała kolejnych 7 sezonów, później znowu w Klasie A przez 4 lata, kolejne 4 w B Klasie, by wreszcie od 2006 roku powrócić do grona drużyn Klasy A. Mimo kilku lat gry w rozgrywkach A-Klasowych, w przeszłości nie zdarzyło się by Spójnia trafiła na TSG Kamieniec w walce o ligowe punkty. Obecny sezon dla klubu z Kamieńca ma być przełomowy, bowiem w klubie otwarcie mówi się o chęci awansu do Klasy Okręgowej. Trzeba przyznać że deklaracje słowne mają jak na razie pokrycie w rzeczywistości, bowiem drużyna naszego dzisiejszego rywala spisuje się w rozgrywkach nadspodziewanie dobrze. Nie dość że jest wiceliderem rozgrywek, to jeszcze jest zdecydowanie najbardziej bramkostrzelną ekipą w A-Klasie – średnia blisko 4 strzelone bramki na mecz. Najbardziej efektowne wygrane to dwukrotnie 6:1 (z Tęczą i Sterzyżewem), 5:1 z Łomnicą, 6:3 z Wronczynem i 5:3 z Konarzewem. Jedyna porażka jak dotąd to 0:2 z Koroną Bukowiec. Kamieniec dzielnie też radził sobie w tegorocznych rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski – dotarł tam do IV rundy, gdzie uległ Dyskobolii Grodzisk 1:6.

Trzon drużyny TSG Kamieniec stanowią mieszkańcy tej gminy, a jej najbardziej rozpoznawalnym graczem jest czarnoskóry Jeffrey Munyama którego ojciec jest pochodzącym z Zambii radnym samorządowym oraz pracownikiem naukowym Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (matka jest Polką).

Bramkostrzelność oraz ofensywny styl gry naszego rywala, każe przypuszczać że w tym spotkaniu nie zabraknie emocji - oby z happy endem dla naszej drużyny.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Początek o 14.00. Tradycyjnie już rozprowadzany będzie program meczowy. W nim oprócz stałych pozycji - konkurs, w którym tym razem do wygrania jest szalik klubowy Spójnii Strykowo.

autor: ~tsg! 2009-08-25 15:18:42

avatar noo.. szykujcie sie na porazke ;D