W niedzielę ostatni mecz ligowej jesieni

• autor: Jack07, 2008-11-13 23:34
Zapowiedź meczu

Dobijamy zatem do półmetka sezonu. Sezonu który przynajmniej w końcowej jego fazie, okazuje się dla Spójnii delikatnie ujmując średnio udany. 3 kolejne porażki pod rząd, za które częściowo będzie można się zrehabilitować w najbliższe niedzielne wczesne popołudnie. Do Strykowa zjeżdża absolutny debiutant w tej klasie rozgrywkowej – drużyna Huragana Łomnica. Siedziba którą reprezentuje Huragan, jest wsią sołecką położoną w gminie Zbąszyń, jeszcze niedawno należąca do województwa zielonogórskiego. Historia tego klubu, sięga początku lat 70-tych ubiegłego wieku, a oficjalną datą powstania klubu przyjmuje się rok 1976. Mimo początkowo sporych ambicji, po kilku latach funkcjonowania klubu nastąpił znaczny odpływ młodzieży z tej wsi - drużyna przestała istnieć, a boisko Huragana zostało zaorane. Jednakże w 1993 roku, podjęto kolejną próbę wskrzeszenia podupadłego klubu i tym razem już skutecznie udało się stworzyć drużynę z prawdziwego zdarzenia. Początek Huragan grał rzecz jasna w najniższej klasie rozgrywek jaką w owych czasach była klasa C, skąd po kilku latach nastąpił awans do Klasy B. Przez lata ekipa Huraganu zajmowała w tej klasie rozgrywkowej miejsca albo w środku albo pod koniec ligowej stawki. Sygnałem że coś pozytywnego zaczyna się dziać w łomnickiej piłce, był rok 2007 w którym Huragan zakończył rozgrywki na miejscu 2 z niewielką stratą do Orła Rostarzewo. Kolejny zaś sezon (czyli ten miniony) to znów miejsce 2, za NKS Niepruszewo, ale wskutek rozstrzygnięć w innych grupach, Huragan odnotował historyczny awans do klasy A.
Występy w tej klasie rozgrywek Rycerze Futbolu (bo taki przydomek widnieje na szalikach fanów Huraganu) rozpoczęli od dwóch sensacyjnych zwycięstw, na początek z imienniczką z Michorzewa 3:2, a następnie sensacyjnie z głównym pretendentem do awansu, lokalnym rywalem Obrą w Zbąszyniu 1:0. Dalej było już różnie, ale generalnie postawa beniaminka zaskakuje in plus. Cenne na pewno było zwycięstwo z Koroną Bukowiec 2:1 i remis z Komornikami 1:1, a zaskoczyła na pewno porażka z ostatnim Ogrolem Wojnowice 2:3.
Jedno wiemy na pewno – jesień ekipa z Łomnicy zakończy wyżej w tabeli niż Spójnia, a najpewniej 5-6 miejsce w tabeli to powód do zadowolenia dla beniaminka. A nam pozostaje godnie pożegnać się z ligowymi rozgrywkami w taki sposób, by na wiosnę mieć dobrą pozycję do walki o wyższą ligowa pozycję, na którą niewątpliwie Spójnię stać.

Tradycyjnie już na początku meczu rozprowadzany będzie program meczowy, natomiast w przerwie odbędzie się wręczenie nagród z dwóch ostatnich naszych konkursów.
Ponadto dla każdego kibica który pojawi się na stadionie, klub przygotował (w przerwie meczu) gorącą herbatę, którą będzie można się poczęstować na Salce Sołeckiej.

Serdecznie zapraszamy!!!