A Klasa Grupa 3 - 13 kolejka - 16.11.2008r.

SPÓJNIA STRYKOWO - HURAGAN ŁOMNICA - 1:2 (1:0)
Bramka: Samobójcza 35'

Spójnia: Krzysztof Rozumek – Kamil Kaczmarek, Łukasz Bąkowski, Sebastian Rajewicz (57’ Dawid Pogorzelczyk), Krzysztof Kaczmarek – Łukasz Rajewicz, Marek Krupa, Tomasz Pacygon, Jakub Przybylski (82’ Norbert Bławat)– Mateusz Przybyłowski, Piotr Majorczyk.

W normalnej dyspozycji z takim przeciwnikiem Spójnia nie miałaby prawa nawet zremisować. Niestety forma uciekła, a kolejny rywal znów dostał od nas w prezencie 3 punkty. To znów nie tak miało być.

Pożegnalne spotkanie rundy jesiennej, miało być okazją do częściowej rehabilitacji za wcześniejsze niepowodzenia w ostatnich meczach ligowych Spójnii, a okazało się być smutnym i przygnębiającym pożegnaniem z własną widownią, która w liczbie około 100 osób pojawiła się na boisku przy ul. Bukowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od niemrawych ataków obydwu ze stron. Dopiero w 17 minucie odnotowaliśmy pierwszy groźny strzał, kiedy to nieznacznie obok bramki uderzył Łukasz Rajewicz. W 24 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, znalazł się Mateusz Przybyłowski, jednak chwilę przed oddaniem strzału, piłka skozłowała na nierówności murawy i w efekcie kapitan Spójnii oddał fatalny strzał wysoko ponad bramką. W kolejnych minutach z boiska wiało nudą i po takim właśnie okresie uśpienia gry padła w 35 minucie bramka dla gospodarzy. Po ładnym, prostopadłym zagraniu piłki z własnej połowy boiska przez Marka Krupę, indywidualną akcję przeprowadził Piotr Majorczyk, który wpadł w pole karne i przelobował bramkarza. Tor lotu zmierzającej do bramki piłki próbował jeszcze zmienić obrońca gości, jednak uczynił to na tyle niefortunnie, że wpakował piłkę w górny, lewy róg swojej bramki. Spójnia próbowała pójść za ciosem i w 40 minucie ponownie Piotr Majorczyk znalazł się przed bramką gości, jednak jego strzał okazał się niecelny. W 42 minucie po rzucie wolnym z 40 metrów, w swoim stylu starał się zaskoczyć bramkarza Krzysztof Kaczmarek, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką.

W pierwszej części Spójnia nie błyszczała, lecz spokojnie kontrolowała spotkanie i mało kto się spodziewał, że w drugiej części obraz gry może ulec tak gwałtownej zmianie. Goście na drugą część meczu wyszli z ambicją i determinacją w dążeniu do celu. Natomiast gracze ze Strykowa zaczęli grać tak, że sprawiało to wrażenie jakby chcieli przejść zupełnie obok meczu. Nonszalancja i beztroska w obronie mogła zostać obnażona już w 47 minucie, gdy strzał gości z dalszej odległości minimalnie minął światło bramki Spójnii. W pierwszych minutach drugiej części meczu Spójnia praktycznie nie istniała, co ambitnie grający goście, próbowali skrzętnie wykorzystać. Kibice zaczęli wymieniać uwagi, że wyrównujący gol jest praktycznie kwestią czasu. I nie pomylili się. W 62 minucie po rzucie rożnym dla gości w dużym zamieszaniu gracz gości oddał strzał, który Krzysztof Rozumek instynktownie obronił, jednak nie zdołał utrzymać futbolówki w dłoniach i po dobitce gracza Huraganu, zrobiło się 1:1. Po wyrównaniu, mecz zrobił się brzydki, nie brakowało fauli, a sędzia zdawał się nie panować nad boiskowymi wydarzeniami.

W 66 minucie po głupiej stracie piłki przez gospodarzy, napastnik gości znalazł się praktycznie sam przed bramkarzem Spójnii, jednak jego gapiostwo i zbyt długie zwlekanie ze strzałem, sprawiło że tym razem Huraganowi się nie udało. W 73 minucie strzał z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego ładnie wybronił Krzysztof Rozumek, lecz wobec akcji z 76 minuty, był już bezradny. Kolejne dośrodkowanie gości z rzutu rożnego i z 6 metrów niepokryty pomocnik gości trafia piłką w lewy górny róg bramki i jest 1:2.

Od tego momentu Spójnia rzuciła się do ataków, lecz jej akcje były mało składne, rwane i bez pomysłu. Brakowało wykończenia akcji. Sytuacja uległa nieznacznej poprawie, kiedy na boisku w 82 minucie zameldował się trener Norbert Bławat. Po jednym z jego dośrodkowań, w polu karnym gości powstało spore zamieszanie, jednak bramkarz instynktownie obronił uderzenie jednego z graczy Spójnii. Chwilę potem jeszcze karnego próbował wymusić Mateusz Przybyłowski. A w ostatniej akcji meczu gościom dopisało wielkie szczęście. Po rozpaczliwym uderzeniu gospodarzy piłka uderzyła w poprzeczkę, trafiła w bramkarza który odbił piłkę na słupek, jednak nikomu z graczy Spójnii nie udało jej się dobić do siatki bramki Huragana i mecz zakończył się naszą porażką. Można by rzec że to nie beniaminek z Łomnicy ten mecz wygrał, tylko Spójnia go przegrała praktycznie na własne życzenie.

W szeregach gości na wyróżnienie zasłużyli bardzo dobrze grający gracz z numerem 7 na koszulce Roman Prządka oraz absorbujący obronę, wysoki blondyn z 11 – Krzysztof Połomka. W naszej drużynie na wyróżnienie zasłużył praktycznie tylko Piotr Majorczyk.