W sobotę wpada Obra

• autor: Jack07, 2009-05-28 21:41
W sobotę nad jezioro Strykowskie zawita Obra. Poniżej sylwetka lidera ze Zbąszynia.

Sobotnim rywalem Spójni będzie drużyna lidera A-Klasowych rozgrywek – Obra Zbąszyń. Ekipa gości spadła w minionym sezonie z Klasy Okręgowej, zajmując w niej ostatnie miejsce, ale do utrzymania zabrakło ledwie 3 punktów.
Klub ten założono już w 1924 roku, ale tak naprawdę w całej swej historii w XX wieku klub ten nie odnotował spektakularnych osiągnięć. Od lat 70-tych ubiegłego wieku Obra balansowała na krawędzi A- i B- klasy, później nadszedł czas regularnej gry w A-Klasie, po czym w 2000 roku nastąpił historyczny awans do “Okręgówki”. Natomiast od 2003 roku do sezonu minionego to już regularne występy w tej właśnie klasie rozgrywkowej. W tym ostatnim właśnie okresie drużynę trenowali m.in. znani z ligowych boisk - Hieronim Barczak, Sławomir Twardygrosz, Andrzej Janeczek oraz Ryszard Marcinkowski. Dodajmy też że graczami Obry Zbąszyń byli m.in. Ryszard Rybak, który zaczynał tu swa piłkarską karierę oraz znany z występów choćby w poznańskiej Warcie – Romek Gałecki.
Aktualnym trenerem Obry (do tego grającym) jest 37-letni Marian Toporski, który jako piłkarz zaliczył m.in. 2 oficjalne ligowe występy w barwach I-ligowej wówczas Olimpii Poznań.
Średnia wieku drużyny ze Zbąszynia to około 22-24 lata. Najstarsi w drużynie to 30-latkowie: bramkarz Tomasz Siedlarz oraz Tomasz Wachowski i Tomasz Śliwa. W historii (przynajmniej tej nieodległej) doszło do dwóch bezpośrednich spotkań między Spójnią a Obrą. W 2002 roku w ramach rozgrywek A-Klasy oba zakończyły się wysokimi zwycięstwami Obry – 6:1 i 7:1.

Lider ze Zbąszynia w tym sezonie dominuje w lidze. Jeszcze do niedawna był zdecydowanym faworytem do awansu do Okręgówki, jednakże coś w ostatnim czasie psuje się w dobrze do tej pory funkcjonującej maszynie. Symptomem kryzysu mogą być chociażby ostatnie dwie porażki po rząd na własnym boisku – najpierw (co można uznać za umiarkowaną niespodziankę) Obra uległa minimalnie 0:1 wiceliderowi z Komornik, jednakże ubiegłotygodniowa porażka 1:2 z Orłem Granowo to już sensacja nie lada. Przewaga do wicelidera z Komornik zmalała do 4 punktów i każde kolejne potknięcie – jak choćby w sobotnim spotkaniu – może Obrę sporo kosztować, bowiem pamiętajmy że bezpośredni awans wywalczy jedynie zwycięzca ligi. Statystycznie Obra prezentuje się nad wyraz korzystnie bowiem jej wszystkie trzy ligowe porażki miały miejsce w Zbąszyniu, a wyjazdy to praktycznie samo pasmo sukcesów – 9 zwycięstw (w tym jedno nad wyraz efektowne 9:1 z Huraganem Michorzewo) i zaledwie jeden remis. Do tego dodajmy najmniej straconych goli ze wszystkich ekip (12), w tym tylko 2 stracone bramki w 10 meczach wyjazdowych. Zatem przyjdzie nam powalczyć z ekipą trudną, solidną i wymagającą. Jesienią w Zbąszyniu ulegliśmy Obrze 1:4. Czas zatem na rewanż, tak by końcówka ligi była do końca emocjonująca oraz by pewna już swego ligowego bytu Spójnia przedłużyła swe pasmo zwycięstw do trzech kolejnych spotkań - czego jej życzymy.

Tradycyjnie w trakcie meczu rozprowadzany będzie program meczowy. Jego zapowiedź poniżej:

autor: ~juniorzy 2009-05-29 09:48:46

avatar jaki wynik Spojni z Orkanem Konarzewo - juniorzy, mecz byl w srode

autor: ~kibic 2009-05-29 17:13:54

avatar juniorzy przegrali 2:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!