Nasi młodzi piłkarze we Francji

• autor: Jack07, 2009-07-29 22:29
Juniorzy Spójni (dokładnie 5-ciu) w ramach wymiany między dwoma gminami : Gminą Stęszew oraz Gminą Pleine-Fougères odbyli 6-dniową (9.07-14.07) wycieczkę autokarem właśnie do gminy Pleine-Fougères. Poniżej szczegóły wycieczki autorstwa Bartka Urbaniaka...

1 dzień (czwartek) –wyjazd około godziny 500 ze Stęszewa, a później już 15 godzinna podróż autokarem i nocleg w Liège w Belgii

2 dzień (piątek) (już zdecydowanie atrakcyjniejszy) – 5 godzinna podróż do Paryża, a w Paryżu m.in. Wieża Eiffla, Luwr ,Aleje Pól Elizejskich, Rue de Rivoli (ulica handlowa z luksusowymi sklepami dla milionerów), Stade de France - czyli największy stadion piłkarski we Francji, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, La Défense - skupisko szklanych wieżowców, 100 Murzynów ubijających interesy pod wieżą Eiffla (o dziwo albo i nie znali też … j.polski) no i wiele innych…Wszystkiego oczywiście nie pamiętam…Tego samego dnia musieliśmy opuścić Paryż (co też zajęło nam sporo czasu) i dojechać do Pleine-Fougères na co znów potrzebowaliśmy kolejne 5 godzin. Mieliśmy w planie dojechać tam jeszcze przed godziną 24. Niestety mieliśmy dosłownie minutowe opóźnienie. Pan Louis Thebault (prezes stowarzyszenia ODE działającego na terenie gminy Pleine-Fougères ) szybko powitał Polaków i od razu przydzielono nas do poszczególnych rodzin u których mieszkaliśmy przez te parę dni.

3 dzień (sobota) – piknik i 7-kilometrowa podróż do Mont Saint-Michel – taka by można powiedzieć przebieżka przed niedzielnym meczem :-) (będą pewnie zdjęcia i filmy z tej wyprawy także będzie można sobie obejrzeć jak to wszystko dokładnie przebiegało), powrót do Pleine-Fougères, wieczorna zabawa

4 dzień (niedziela) – msza św. o godz. 11:00 , obiad u rodzin i moment dla którego piłkarze jechali na tę wycieczkę, a więc mecz piłkarski Gminy Stęszew „skręconej” z piłkarzy ze Strykowa, Wronczyna i Stęszewa przeciwko drużynie z Pleine–Fougères. Jeszcze przed meczem pamiątkowe zdjęcia. No i pierwszy gwizdek.1 połowa i wynik 2:1 dla Pleine–Fougères, mimo bardzo wyraźnej przewagi drużyny ze Stęszewa. 2 połowa to jednak ciągłe ataki Polaków. W końcu pada wyrównanie, a chwile później jeszcze 3 bramki i mecz kończy się wynikiem 5:2 dla ekipy z Polski (przepraszam, ale nie pamiętam kto strzelił dla nas 2 bramki więc nie wymienię kto dla nas strzelał). W meczu tym nie chodziło jednak tylko o sam wynik ( choć to też ważne jak zawsze ) ale przede wszystkim o dobrą zabawę. Po meczu chwila odpoczynku i znów zabawa taneczna.

5 dzień (poniedziałek) – Czas pożegnania i wyjazd z Pleine–Fougères około godziny 800 , następnie podróż autokarem do Belgii. Tym razem jednak zatrzymaliśmy się w Brukseli i tam mieliśmy trochę czasu dla siebie. Później jeszcze godzinka jazdy i nocleg w Liège.

6 dzień ( wtorek ) – 15 godzinna podróż i powrót około 22 do domu.

P.S Przy okazji dziękuję w imieniu wszystkich piłkarzy Pani Iwonie Kuźniarek za to, że sprawowała opiekę nad wszystkimi piłkarzami co na pewno łatwym zadaniem nie było i za to, że dostawaliśmy jednak trochę luzu ;-)

A od siebie dodam że ze Strykowa na tą ciekawą wycieczkę wyjechało pięciu naszych młodych graczy – Bartosz Wojda, Bartłomiej Urbaniak (zdobywca jednego gola w meczu z Francuzami), Marcin Korbas, Sebastian Wolny (2 gole w tymże meczu) oraz Michał Kuźniarek.

Można też obejrzeć Galerię zdjęć z tego wyjazdu

autor: Pinkol94 2009-07-29 23:29:57

Profil Pinkol94 w Futbolowo Jest co wspominać... ;)

autor: ~trojan 2009-08-05 22:43:27

avatar było zaje****** pozdro dla ekipy ;p

autor: ~urban11 2009-08-06 10:16:07

avatar Haha..dzięki Trojan :p