Sezon 2010/11 - A Klasa Grupa 3 - 13 kolejka - 14.11.2010r.

SPÓJNIA STRYKOWO - OGROL WOJNOWICE - 4:1 (3:1)

Bramki: Tomasz Pacygon 2', Bartłomiej Urbaniak 6', 10', Sebastian Wolny 47'

Więcej szczegółów w rozwinięciu. Galeria zdjęć tutaj

Spójnia: Marcin Skrzypczak – Marcin Targowski, Marcin Korbas, Sebastian Rajewicz – Damian Kurkowiak (46’ Marcin Urbaniak), Zbigniew Wolny, Łukasz Rajewicz, Bartłomiej Urbaniak (73’ Piotr Majorczyk), Grzegorz Hojan (75’ Krystian Kurkowiak) – Tomasz Pacygon, Sebastian Wolny (60’ Rafał Rokicki).

Przystępując do ostatniego spotkania jesieni Spójnia była już pewna tego że nie powtórzy wyczynu sprzed roku i nie zostanie liderem rozgrywek po rundzie jesiennej, bowiem swój mecz wygrać już zdążyła Korona Bukowiec i nie było szans by przeskoczyć ją w ligowej tabeli. Realna szansa była na osiągnięcie drugiego miejsca i Spójnia nie czekając na rozstrzygnięcie meczu we Wronczynie sama szybko wzięła sprawy w swoje ręce. A początek był piorunujący i szokujący dla wszystkich wokoło łącznie z drużyną gości, bowiem już po 10 minutach spotkania gospodarze prowadzili 3:0. Pierwszy gol padł już w pierwszej akcji meczu (2 minuta) kiedy to błąd defensywy gości wykorzystał Tomasz Pacygon, który huknął nie do obrony i bramkarz gości tylko wzrokiem odprowadził futbolówkę. Minutę później ładny strzał z rzutu wolnego Łukasza Rajewicza sprawił sporo problemów bramkarzowi Ogrolu. Trzy minuty po tej akcji Spójnia prowadziła już 2:0 – dobre dośrodkowanie Sebastiana Wolnego z rzutu rożnego pewnie wykorzystuje Bartek Urbaniak. Zszokowani goście dopiero w 7 minucie pierwszy raz przedostali się w rejon pola karnego gospodarzy. W 9 minucie ładny strzał z ponad 50 metrów oddał Marcin Korbas, jednak nieznacznie minął on światło bramki gości. W 10 minucie było już jednak 3:0 – akcję lewą stroną przeprowadził Grzegorz Hojan, który dograł piłkę na pole karne a tam nieobstawiony Bartek Urbaniak bez problemu zdobył swą drugą bramkę w meczu. W 13 minucie z pozoru niegroźny atak gości - w polu karnym napastnik Ogrolu został nieprzepisowo zatrzymany przez Damiana Kurkowiaka i sędzia pokazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Mimo iż Marcin Skrzypczak wyczuł intencje strzelającego piłka wpadła do siatki i było 3:1. Zadowolona z szybkiego prowadzenia Spójnia uspokoiła grę i na boisku zrobiło się spokojniej i trochę mniej ciekawie. Trzykrotnie powiększyć swój bramkowy dorobek próbował Tomek Pacygon, jednak albo na przeszkodzie stawała obrona gości, albo minimalnie brakowało precyzji. W 30 minucie Bartek Urbaniak ładnie dograł piłkę Grzegorzowi Hojanowi, lecz jego strzał broni bramkarz. Ten sam zawodnik minimalnie przestrzelił uderzając piłkę głową w ostatniej minucie pierwszej połowy.
W przerwie meczu trener Bławat uczulił swoich graczy by nie popełnili tych samych błędów co w meczu z Orłem Rostarzewo i by rozwiać wszelkie wątpliwości już w 47 minucie meczu w zamieszaniu w polu karnym i strzale w słupek Tomka Pacygona, do odbitej piłki dopada Sebastian Wolny i strzela swą jakże ważną pierwszą seniorską bramkę i Spójnia prowadzi 4:1. Goście próbowali przeprowadzać swoje akcje, lecz mimo przeniesienia ciężaru gry bliżej naszej bramki, nie udawało im się (poza rzutami rożnymi) stworzyć realnego zagrożenia, a to głównie za sprawą czujnej gry naszego bloku defensywnego, który praktycznie nie popełniał żadnych błędów. W 56 minucie ponownie z dobrej strony pokazał się Sebastian Wolny którego strzał broni bramkarz gości, podobnie zresztą jak w 61, 64 i 70 minucie po uderzeniach kolejno Łukasza Rajewicza, Marcina Urbaniaka i Sebastiana Rajewicza. Nawiasem mówiąc mimo koszmarnego początku, bramkarz Ogrolu był zdecydowanie pierwszoplanową postacią wśród ekipy gości i niejednokrotnie ratował swój zespół przed kolejnymi bramkami. W 73 minucie Łukasz Rajewicz dogrywa piłkę na głowę Marcina Urbaniaka, lecz jego strzał minimalnie mija poprzeczkę bramki. W 78 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Rafał Rokicki, lecz nie dane mu było strzelić swojego debiutanckiego gola w niebiesko-żółtych barwach. Jeszcze w 84 minucie uderzał Krystian Kurkowiak, ale ponownie pewnie broni bramkarz gości. Do końca spotkania nic godnego odnotowania nie ma już miejsca i mądrze, spokojnie i skutecznie grająca Spójnia pewnie pokonuje beniaminka i ląduje na zimę na pozycji wicelidera rozgrywek (a już na inauguracje wiosny w Strykowie mecz na szczycie z Koroną Bukowiec). Gratulacje i wielkie dzięki dla Was chłopaki za generalnie udaną rundę jesienną. Cieszmy się z tego co mamy, a na szerszą analizę przyjdzie jeszcze czas i pora.