Sezon 2010/11 - A Klasa Grupa 3 - 17 kolejka - 17.04.2011r.

RAKIETA GŁUPONIE – SPÓJNIA STRYKOWO – 2:1 (2:0)

Bramka: Marcin Urbaniak 92’

Spójnia: Krzysztof Rozumek – Marcin Targowski, Łukasz Bąkowski, Sebastian Rajewicz – Wojciech Bendowski (46' Krzysztof Kaczmarek), Łukasz Rajewicz, Damian Kurkowiak (46' Rafał Rokicki), Bartłomiej Urbaniak, Grzegorz Hojan (80' Piotr Pawlak) – Piotr Majorczyk (71' Norbert Bławat), Marcin Urbaniak.

Ten rywal wybitnie nam nie leży. Drugi mecz w sezonie i druga porażka. Niestety podobnie jak jesienią odniesiona w kiepskim stylu. W przypadku pierwszej połowy w ogóle nie ma wytłumaczenia dla gry naszych zawodników - uparta gra górą podczas gdy przeciwnik wyraźnie przewyższa nas warunkami fizycznymi, to nie jest recepta na wygranie meczu. Do tego naciągany karny oraz gol do szatni, dopełniają obrazu gry do przerwy który pozytywny niestety nie był. Po zmianie stron wyglądało to już lepiej, a gdyby nie seryjnie marnowane okazje (m.in. trzy setki Rafała Rokickiego) to moglibyśmy pokusić się nawet o trzy punkty, bowiem pod koniec meczu gospodarze wyraźnie opadli z sił, ale z pomocą przyszły im rozregulowane celowniki naszych graczy. W zasadzie gol w doliczonym czasie gry zmienić za wiele już nie mógł i po meczu o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć obsunęliśmy się z fotela lidera na miejsce 4 w ligowej tabeli. Szkoda. Mecz rozpoczął się bez wyraźnej przewagi którejś z ekip. Gra toczyła się w środku pola i znakiem charakterystycznym były monotonne wrzutki w pole karne i kuszenie szczęścia poprzez strzały głową. W zasadzie pierwszy groźny strzał oddała Rakieta dopiero w 15 minucie spotkania, jednak dobrze w tej sytuacji spisał się Krzysztof Rozumek. W 20 minucie ma miejsce jak się okazało kluczowa dla losów meczu sytuacja, w której lekko przytrzymywany za koszulkę przez Bartka Urbaniaka był rosły napastnik gospodarzy – w zasadzie jak widać na załączonym poniżej filmie sytuacja w której raczej się nie gwiżdże karnego, ale niedoświadczony młody sędzia postąpił inaczej i już po chwili przegrywaliśmy 0:1 po celnie wykonanym stałym fragmencie gry. W kolejnych minutach trzykrotnie jeszcze wykazać się musiał nasz bramkarz, natomiast ataki Spójni kończyły się niecelnymi uderzeniami Piotra Majorczyka oraz Bartka i Marcina Urbaniaków. W 44 minucie tracimy gola do szatni – dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienia niepilnowany napastnik gości i jest 0:2 do przerwy. Od początku drugiej części Spójnia przystępuje do ataków, ale strzały Marcina Urbaniaka i jego dużo młodszego brata Bartka, broni wysoki bramkarz Głuponi. W 55 i 56 minucie dwukrotnie musi się wykazać nasz bramkarz, a w odpowiedzi nasze strzały ponownie mijają światło bramki Rakiety. W 64 minucie pierwsza setkę tego dnia marnuje Rafał Rokicki, który nie trafia z bliska. Po 7 minutach powtórka z rozrywki i znów w roli głównej Rocky. Gospodarze w tym fragmencie gry nastawili się na grę z kontry i trzeba przyznać że dwukrotnie znów zatrudnili naszego goalkeepera. W doliczonym już czasie gry trzecią idealna sytuację marnuje Rafał Rokicki, a po chwili dośrodkowanie Łukasza Rajewicza wykorzystuje na 1:2 Marcin Urbaniak i mimo jeszcze dwóch okazji wynik nie ulega już zmianie. Po meczu niewykorzystanych okazji Spójnia zasłużenie ulega beniaminkowi rozgrywek i oby więcej w tej rundzie taki mecz się nie powtórzył.