Sezon 2010/11 - A Klasa Grupa 3 - 18 kolejka - 23.04.2011r.

SPÓJNIA STRYKOWO – TSG KAMIENIEC – 3:4 (2:1)

Bramki: Bartłomiej Urbaniak 1’, Marcin Urbaniak 19’, 50’

Szczegóły i filmy w rozwinięciu. Galeria zdjęć

Spójnia: Krzysztof Rozumek – Marcin Targowski (46’ Kamil Kaczmarek), Łukasz Bąkowski, Sebastian Rajewicz – Krystian Kurkowiak (63’ Dawid Pogorzelczyk), Łukasz Rajewicz, Krzysztof Kaczmarek (67’ Norbert Bławat), Bartłomiej Urbaniak, Grzegorz Hojan – Piotr Majorczyk (79’ Rafał Rokicki), Marcin Urbaniak.

Widzów: 85

Ciężko się pisze o meczach w których prowadzenie zdobywa się po upływie kilkudziesięciu sekund, kiedy zdobywa się 3 gole, a jednak schodzi się z placu z zerowym dorobkiem punktowym i na dodatek traci się gola w ostatniej minucie spotkania. Rywal, co najgorsze, nie był tym z najwyższej półki – ot solidne rozgrywanie piłki w środku pola, dobry atak i kiepska defensywa plus bramkarz. Niestety to spotkanie, co przykro stwierdzić, przegraliśmy sami w swoich głowach. Daleki jestem od krytyki poczynań naszych graczy i rzadko decyduje się na słowa dezaprobaty pod adresem naszych graczy, którym ambicji i zaangażowania przecież trudno odmówić. Ale są niestety takie mecze w których limit błędów zdecydowanie przewyższa poziom akceptowanej tolerancji. Niestety przedświąteczna radosna twórczość naszych zawodników, przede wszystkim w doświadczonej przecież defensywie wołała o pomstę do nieba i sprawiła że pierwszy raz od wielu miesięcy - a może nawet i lat, straciliśmy na własnym boisku aż 4 gole. Gole nie wynikające z wirtuozerii przeciwnika – a zwyczajnie błędy wynikające z gapiostwa i błędów w kryciu. Popełniając takie błędy meczów się nie wygra, a stracony w ostatniej minucie meczu gol dopełnia tylko czarę goryczy i przy okazji może uświadomi niektórym że z taką nonszalancją i brakiem koncentracji nie mamy czego w lidze szukać. Oby mecz ten był tylko wypadkiem przy pracy i kolejne już przy udziale liderów drużyny (Tomasz Pacygon i Mateusz Przybyłowski) będą potrafiły zamazać niekorzystny wizerunek drużyny jaki się wytworzył po dzisiejszym spotkaniu. Bo takie mecze drużynie która spokojnie może rywalizować o najwyższe laury w lidze zwyczajnie nie przystoi. Po tym przydługawym wstępie przechodzę do relacji meczowej. W kadrze meczowej po raz pierwszy od wielu miesięcy pojawił się Kamil Kaczmarek i w drugich 45 minutach wreszcie zameldował się na placu gry – oby Twoje problemy Kamil były już przeszłością.
35 sekunda meczu i od razu zagapienie defensywy gości wykorzystuje Bartek Urbaniak i zdobywa swojego 8 gola w sezonie. 4 minuty później pierwsze nieporozumienie w szeregach źle grającej naszej defensywy i do odbitej piłki doskoczył niepilnowany gracz Kamieńca i plasowanym uderzeniem daje wyrównanie swojej ekipie. 7 minuta i błąd numer 2 defensywy wskutek czego napastnik gości znajduje się oko w oko z Krzysztofem Rozumkiem, który poraz kolejny udowadnia że jest w świetnej dyspozycji i fantastycznie wychodzi z tej sytuacji obronną ręką. W 11 minucie kolejny błąd defensywy Spójni i dwóch graczy z Kamieńca nie potrafi wykorzystać następnego świątecznego prezentu. 2 minuty później atak gospodarzy i tym razem piłka po uderzeniu Piotra Majorczyka nieznacznie mija słupek bramki TSG. W 19 minucie dośrodkowanie Bartka Urbaniaka z prawej strony pola karnego i niepilnowany przez równie fatalną tego dnia defensywę gości Marcin Urbaniak uderzeniem nogą wykańcza akcję swojego młodszego brata i jest 2:1. W kolejnych minutach goście podrażnieni wczesną stratą dwóch goli, próbują atakować lecz trzykrotnie Krzysztof Rozumek wyłapuje bez kłopotów anemiczne uderzenia graczy z Kamieńca. W 33 minucie mogło być już prawie pozamiatane po kopii akcji braci Urbaniaków – lecz tym razem Marcin nie uderzył czysto futbolówki, która odbita mimo to trafiła pod nogi Grzegorza Hojana którego strzał z 10 metrów został ofiarnie zablokowany przez defensorów gości. Do końca pierwszej części nie oglądaliśmy już żadnych klarownych sytuacji i gospodarze schodzili do szatni jeszcze w miarę zadowoleni. Po powrocie na boisko ich myśli zostały chyba w szatni, bo bez problemów na naszej połowie boiska pozwoliliśmy TSG na rozgrywanie piłki i na dodatek nikt nie pokrył pomocnika gości, który mając i czas i miejsce swobodnie zmieścił piłkę przy słupku bramki Krzysztofa Rozumka i mieliśmy ponownie remis. To była 48 minuta meczu, a już trzy minuty później Spójnia ponownie wychodzi na prowadzenie – niezdecydowanie defensywy gości wykorzystuje Marcin Urbaniak i głową zdobywa gola na 3:2. W 60 minucie Spójnia mogła podwyższyć prowadzenie, ale po składnej kontrze w dogodnej sytuacji Marcin Urbaniak uderzył w boczną siatkę bramki TSG. 10 minut później znów mamy remis po tym jak pozwoliliśmy graczowi TSG wejść w naszą obronę jak w masło i bez problemu umieścił on piłkę poraz trzeci w naszej bramce. W 81 minucie piłkę meczową miał grający trener Norbert Bławat, któremu jednak zupełnie nie wyszedł strzał z woleja w dogodnej pozycji. Spójnia w tym okresie osiągnęła przewagę jednak mimo kilku uderzeń z dystansu, nie udało się umieścić piki w siatce Kamieńca. W 85 minucie idealną okazję marnuje Marcin Urbaniak, który zbyt nonszalancko uderza piłkę po idealnym dograniu piłki przez swojego brata Bartka. Dwie minuty później jest już dużo lepiej i dobre uderzenie Marcina broni bramkarz gości. Kiedy wydawało się że mimo wszystko Spójnia zada decydujący cios, niespodziewanie uczynili to goście – kolejna ich składna akcja w 90 minucie gry i precyzyjne dogranie na głowę finalizuje rezerwowy gości i wygrany zdawało się mecz, kończy się ostatecznie naszą porażką. Niestety tylko i wyłącznie na własne życzenie. Ale w końcu idą święta - czas prezentów.